| Nebundupavoi a întrebat:

Bai Baieti si fete am o problema: Imi place de o fat. nu e in clasa cu mine ea e a 7-a eu a 6-a dar noi nici nu ne cunoastem. O vad mere pe coridoare. Si nu stiu cum sai spu ca o plac cand vreau sa ma duc sa-i spun imi vine asa o rusine s ma intorc inapoi ajutati-ma va rog dau funda worried

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu-i spune ca o placi. Asta ii cel mai important lucru, niciodata pana nu cunosti indeajuns o femeie sa nu-i spui ca o placi, ca te faci de ras.
Cauta sa o cunosti mai intai, asa ca mai intai incearca sa intri in vorba cu ea, despre ceva neutru, poate despre un profesor. Ca poate v-o promis Xulescu ca va da un extemporal, si ea o avut cu el ore mai devreme, intreab-o in ce toane ii profu'. Sau gasesti altceva despre ce sa vorbesti.
Pasul urmator este sa vorbesti mai multe despre ea, sa vezi ce-i place (muzica, jocuri, altele), daca are frati, ce fac parintii ei.
Apoi vezi daca ea ar merge undeva daca o inviti, si apoi cine stie ce mai urmeaza.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Asa, si toate astea ce le-am spus, nu intr-o singura zi, desigur. laughing

| shadow72 a răspuns:

Cum a spus azure

| Azµre a răspuns:

Terminați amândoi școala, apoi o scoți în oraș și îi spui că o placi.

| Anny123451 a răspuns:

Pai...Sincer mai intai fa cunostinta cu ea, ca asa pot sa vad si eu baiei pe strada si sa zic ca imi plac d ei dar nu am de unde sa stiu pana nu-i cunoscmai bine, macar ajungeti sa fiti prieteni dar nu cei mai buni fiindca dupa aia o sa fie greu sa ii spui ca o placi.Si in aldoilea rand ca sa te vada prefate si tu ca cazi sau ceva de genul ca sai atragi atentia.