| aurgrigor8 a întrebat:

Băi cum să fac si ce argumente să folosesc ca să-l conving pe prietenul meu să ne protejam atunci când facem dragoste ca el nu vrea...

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Baga putin frica in el. Luna urmtoare spune.i ca nu ti.a venit si ca o sa devina tata. Daca te iubeste ar trebui sa iti respecte decizia, el nu stie cum e sa traiesti cu teroarea ca daca ai ramas insarcinata sau nu dupa fiecare act. Explicai ca te afecteaza psihic si chiar daca ai incredere in el ca are grija, tu nu poti sa stai linistita si ca e mai ok sa va protejati.

7 răspunsuri:
| nebunu_5532 a răspuns:

Spune-i ca ai SIDA!

| sofisis a răspuns:

Wow...eu mi-as gasi alt prieten. Asta e cam egoist si cam nesimtit. Ma rog. Protejeaza-te tu. Mergi la medic sa iti prescrie o metoda contraceptiva. Poti incerca Nuvaring, de exemplu.

| Rux04 a răspuns:

Spune-i că fără prezervativ nu veți face nimic! Dacă este alergic la latex există și prezervative non-latex.

| Rux04 a răspuns:

Vorbește-i despre bolile cu transmitere sexuală care sunt asimptomatice că despre sarcină presupun că știe.

| Rux04 a răspuns:

Explică-i că aceste boli chiar sunt asimptomatice.

| AmanoYuno a răspuns:

Daca nici macar sa poarte prezervativ pentru siguranta voastra a amandurora atunci voi nu "faceti dragoste'. El ti-o trage si tu il lasi.

| Kimball a răspuns:

Spune-i ca daca o ține tot asa in curand va fi tatichappy