| MinnieHaha a întrebat:

Baiatul de care-mi place, se muta la alta schoala! Cum il pot opri? Noi avem o relatie, si pe aceasta am obtinut-o cu ajutorul vostru! Acm vreau sa-l opresc ca sa putem sa ne continuam relatia! Voi ce credeti? Ar trebuie sa-l opresc? (si daca da, cum) Sau credeti ca vom putea pastra o relatie la distanta?
Help my pls! App am uitat sa mentionez ca nu-l voi mai vedea decat in weekend-uri!

Răspuns Câştigător
| Tom a răspuns:

NU cred ca depinde de el mutatul la alta scoala insa daca el si-a dorit asta inseamna ca nu te iubeste suficient sau i mai important viitorul lui decat relatia voastra.
Nu ai cum sa il opresti insa poti pastra relatia chiar daca o sa va vedeti doar in weekenduri.Cunosc cupluri care s-au casatorit si se vad doar odata in luna datorita locului de munca asa ca linistita poti continua relatia desi cu timpul cred ca nu o sa-i mai duci asa mult dorul sti cum i vorba aia "ochii care nu se vad se uita"

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te poți opune aceste situații.
Acceptă să-l vezi doar în weekend-uri decât deloc!
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Puteti pastra si o relatie la distantsa happy ptc nu cred ca ai cum sa'l opresti thinking

| Derye a răspuns:

De ce esti egoista? Lasa'l sa se mute in pace.

| Alex0194 a răspuns:

Daca ramane in acelasi oras eu nu vad nici o problema in asta... va puteti intani dupa cursuri oricand oricat de des vreti

| Mik3 a răspuns:

Pai ii cam greu sa il opresti, mai ales daca nu sunteti majori, pentru ca nu cred ca se poate impune in fata parintilor, oricum ii bine daca va intalniti si in weekend

| emm a răspuns:

Pai nu cred ca ai cum sa il oprestithinking
pana la urma e dreptul lui sa se mute la o alta scoala daca vrea asta, daca nu ar trebui sa vb cu parintii luithinking
iar daca il vezi in weekend nu'i asa greu:p
gandeste'te ca puteai sa nu il mai vezi delocwinking
iar daca nu se muta din oras, va puteti vedea oricand dupa orethinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hhmmm, eu zic sa nu l opresti, daca intr adevar aveti o relatie stransa, faptul ca o sa va vedeti decat in weekenduri nu o sa va strice deloc relatia, ba chiar o sa astepti cu nerabdare sa vina si o sa va iubiti mai mult, parerea mea.eu am trecut prin asa ceva si stiu cum e...