| annzloveslife a întrebat:

Cum credeti ca putem pastra o relatie la distanta? vreau raspunsuri concrete, pentru ca nu vrea sa-l pierd si parca nu am incredere 100% in vorbele lui.

3 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Pai...daca nu ai incredere, nu ai nicio sansa sa-l tii langa tine.Relatiile la distanta au la baza increderea.

| annzloveslife explică (pentru UbexFlo):

Atunci cum sa fac sa am incredere in el? sau nustiu...cum sa procedez? sunt dezorientata.

| UbexFlo a răspuns (pentru annzloveslife):

Pai, incearca sa vorbesti cu el si sa-i spui sa te anunte cand merge undeva, chestii de genul, ca sa-ti dea de inteles ca face asa cum zici si tu o sa te simti altfel cand vezi ca iti zice ce face.happy

| Nordic a răspuns:

CO-MU-NI-CA-RE. Spune-i ce ce simţi. Va face tot posibilul să-ţi demonstreze că poţi avea încredere în el. Asta dacă te iubeşte. Lămuriţi treaba între voi vorbind deschis despre orice chestie fie chiar şi despre faptul că nu îl crezi 100%. Eu sunt cu cineva din Finlanda de un an jumate. Dar asta e, comunicare deschisa între voi şi încredere. Ca să dobâmdiţi încredere unul în celălalt trebuie să vorbiţi deschis chiar şi despre nemulţumirile dintre voi. Cel puţin eu cu prietena mea aşa am făcut. happy Succes!

| BurnInHellSucker a răspuns:

Daca nu ai incredere in el inseamna ca ai si motive sa nu ai. Indiferent de ce-ti vom spune noi candva tot se va termina ori din cauza lipsei de incredere ori temerile tale se vor adeveri. Ar trebui sa acceptati ambii asta si sa treceti mai departe.