| Anabelle123 a întrebat:

Baiatului de care-mi place ii placea de mine de prin 2015, de cand am inceput scoala.Ideea e ca mie imi place de el de prin mai.I-am spus ca imi place de el,am inceput sa vorbim, toate bune si frumoase.Ideea e ca altui baiat ii placea de mine,chiar și acum și intr-un fel a vrut sa-l îndepărteze pe baiatul de care mie-mi placea chiar daca ei erau prieteni.M-a mintit pe mine cu mai multe chestii in legatura cu el,dar înțeleg de ce a făcut asta. Oricum ei doi sunt foarte diferiti la comportament.Cel de care-mi place mie e mai agresiv,fumeaza,era agresiv si cu mine dar in joaca,iar celalalt imi dădea ciocolata și era super de treaba, doar ca grăbea lucrurile prea rau.Asta mai cuminte i-a zis baiatului de care-mi place ca eu vorbesc cu altcineva.El a crezut,deși nu era adevărat si n-am mai vorbit,eu neștiind de ce.M-a dezamăgit super rău pentru ca de sărbători nu mi-a urat nici macar un "Crăciun fericit".Ne-am întors la școală după vacanta șîn mi-a zis pana la urma de ce n-a mai trimis niciun mesaj,iar eu încercam sa-l conving sa-mi zică cine i-a zis.Mi-a răspuns pana la urma,dar el tot nu ma credea chiar dacă am încercat sa-i explic și ne-am certat,iar de o luna nu mai vorbim.Mi-a trimis prietena mea cea mai buna azi un screenshot cu o fată de la noi din școală care a pus poze cu el,și chiar și poze cu mușcături pe gat, și i-a folosit inițiala la un hastag.Prietena mea cea mai buna i-a trimis pe 4 luna asta un mesaj baiatului și l-a întrebat dacă-i mai place de mine.I-a dat seen.M-am simțit ca naiba,deși n-am pus-o eu sa-l trimita. Știu ca-i plăcea super mult de mine,și nu înțeleg de ce face chestiile astea, eu ma consum și sufăr super mult.Intr-un fel n-as vrea sa ma împac cu el pentru ca vad ca nu-i pasa, dar chiar nu pot sa-l țin departe.deși nu cred ca mai e o șansă foarte mare sa ne împăcăm, credeți ca-mi puteți da niște sfaturi? Cum îl fac sa vina el primul sa vorbeasca cu mine? Nici nu se pune problema sa vorbesc eu prima. Oare daca as vorbi din nou cu băiatul ala care încerca să ne îndepărteze ar fi gelos? Ma simt ca naiba...Luni începem școala și mi-e rușine sa dau ochii cu el, măcar nu suntem în aceeași clasa.Noi n-am fost împreună pentru ca nu m-am simțit pregătită și mai erau și alte chestii la mijloc, dar n-am de gând sa vorbesc despre asta.Mi-e dor de el.CE as putea face?

3 răspunsuri:
| BloodyLips a răspuns:

Imi pare rau, dar nu merita sa faci niciun scenariu care sa-i atraga atentia.Inteleg ca il iubesti, dar daca si el o face lucrurile o sa se rezolve de la sine.Desi eu cred ca te-a uitat sau incearca sa te uite(in cazul in care a tinut vreodata la tine), adica vrea sa treaca peste. Dupa cum vorbesti esti inca mica si ai pus la suflet repede, stiu cat de greu e sa uiti.Dar cu timpul o sa vezi ca o sa se rezolve lucrurile.Nu iti mai face scenarii si nu mai trai in trecut, toata lumea are parte de dezamagiri.O sa te intareasca, ai sa vezi.Nu cred ca o sa se intoarca la tine daca tu il cauti cu disperare.Incearca sa fii indiferenta, functioneaza cel mai bine. Daca o sa-i para rau, o sa te caute.

| Dididiutza a răspuns:

Insearca sa te prefaci ca nu-ti mai pasa de el sa vezi cum reactioneaza, si daca nu te mai baga in seama mai bine uita-l nu-ti mai face rau singura, mai bine cu cineva care te iubeste decat cu cineva care iti face rau...

| triffin a răspuns:

Temele ti le-ai facut? laughing
ai pierdut cam mult timp cu gandurile descrise mai sus...