| 12manuq a întrebat:

Ma gandesc ca poate ma lamureste cineva.Sa fie clar ca nu astept pareri de la copii de 14-15 ani, ci de la cineva cu gandire matura.Am 21 ani, sunt singur de cca 5 luni, si acum 2 saptamani,o tipa mi-a trimis cerere de prietenie pe facebook,i-am acceptat-o si dupa cateva zile am inceput sa vorbim.Mi-a placut caracterul ei,este genul de fata de care imi place mie,este studenta ca si mine, are 20 ani.Mi-a dat si numarul de telefon dupa cateva zile.Am vorbit mult pe facebook, watsup si la telefon.Am convenit sa iesim la un suc,am iesit,ne-am simtit super bine,am dus-o cu masina la facultate intrucat ploua,dupa intalnire,a inceput sa imi dea mesaje,semn ca s-a simtit bine,asta fiind saptamana trecuta,insa ieri si alaltaieri a inceput sa imi dea mesaje mai rar si sa raspunda tot mai rar, intrucat aseara am inttrebat-o daca este vreo problema sau ceva.Si mi-a zis ca ea crede ca nu ne potrivim.Acum,stiu sa accept un raspuns de genul,si vorbesc foarte serios cand zic ca nu m-ar fi deranjat absolut deloc daca mi-ar fi zis-o chiar si dupa intalnire imediat.Dar nu stiu,am vorbit mult,a ras la glumele mele,imi trimitea ea mesaje prima,m-a sustinut cand m-am dus la un interviu sa ma angajez, si pac deodata imi da ultimatumul.Sunt chiar derutat si nu stiu, astept alte pareri ca sa nu cred ca sunt paranoic sau ceva.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa fac cand intalnesc alt individ, da a o parte deseurile la reciclare (in cazul asta tu) si se duce la produsul nou. Daca nu mai stai dupa ele o sa vezi ce bine e sa te simti in largul tau

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Fata e in perioada cand trebuie sa zboare din floare in floare, e normal sa se plictiseasca repede

| neutrino a răspuns:

Probabil ca tu nu ai fost singurul caruia i-a trimis cerere de prietenie ( cum poti oare crede in asa ceva, ca prietenia se face la cerere?) si acum a primit si alte oferte, unele mai rentabile. Daca s-a pacalit, te va contacta ea iarasi, ca n-o sa stea singura!

| sofisis a răspuns:

Motive pot fi multe. Poate i-a placut de tine ca persoana dar si-a dat seama ca nu o atragi. Poate are deja pe altcineva in viata ei si tu ai fost o mica...scapare.
Poate se ocupa cu ceva ce crede ca tu nu ai intelege.
Ideea e ca sigur nu ai de unde sa aflii decat de la ea. Ceea ce e cert e ca nu vrea nimic de natura romantica de la tine.

| AliGab a răspuns:

Simplu, cere-i sa vorbiti face to face si sa clarificati problema. Incearca sa o faci sa inteleaga ca oricare ar fi motivul, tu nu te vei supara dar, vrei doar sa stii adevaratul motiv. Si asa sa faci: sa nu te superi ci din contra, sa o sustii, indiferent care ar fi motivul si decizia ei. La final de tot mai intreab-o odata daca este ceea ce isi doreste cu adevarat (daca vrea sa fie sau nu cu tine), dar tototdata da-i de inteles ca, daca vrea sa continue cu tine si se razgandeste, nu vei mai reveni la ea, iar daca nu vrea sa fie cu tine, nu vei accepta sa se razgandeasca maine-poimaine. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o sansa sa nu fi stiut ce vrea, poate ca-i placeai si te dorea ca si iubit, dar odata ce te-a cunoscut, a observat ca nu esti tocmai ce cauta. doar pentru ca s-a simtit bine cu tine, asta nu insemna ca te incadrai in asteptarile ei. posibil te-a placut mai mult ca pe un amic si nimic mai mult. mi s-a intamplat si mie sa-mi placa un baiat, sa-mi ridice interesul, sa ma simt bine cu el, sa rad dar cu toate astea sa nu simt acea scanteie incat sa vreau sa ma si cuplez cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot fi o mie de motive pentru care se poarta asa. Ideea e ca oricare ar fi motivul tu tot nu poti face nimic. Asa ca nu-ti mai bate capul si treci mai departe.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

E o sansa mare sa se fi combinat cu altul, ai avut un ritm cam lent in abordare prietene asa ca pe viitor ai mai multa grija

| Omulbagacios a răspuns:

Tare