| ReZiSTorr a întrebat:

De cativa ani, cunosc o fata. de care imi placea. ea sta mai jos de mine... ii era rusine de mine ( si ea ma placea ) si mie imi era rusine de ea. Acum, am vorbit cu ea vreo 1 si ceva ( pe facebook) si inca imi mai place de ea si ei ii place de mine si inca imi mai este rusine de ea, si ei de mine.Cum pot sa fac sa nu-mi mai fie rusine de ea? Vreau sa vorbesc cu ea pe strada. la scoala. etc Dau funda

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Salut, pei nu ai de ce sa te rusinezi... esti baiat, ea e fata.(punct) Nu e un monstru care abia asteapta sa te manancelaughing.

Stiu, ai mai auzit asta, dar chiar asa este. Vrei sa scapi de rusine, atunci fa ceva sa ai incredere in tine, fa ceva care sa te faca sa crezi ca ai ceva ce o atrage(poate nu am inteles eu bine ce au vrut sa spui, eu am inteles din ce au spus ca iti este frica de respingere). Asa sa continuam... pei cea mai buna cale de a capata incredere in tine este sportul.Si eu asementi tie eram pic rusinoslaughing, m-am apucat de sala, m-am schimbat.Ma uit in oglinda si vad o alta persoana, una placuta la vedere si care are un mister aparte.

Parerea mea este sa te apuci de Sala, deoarece capeti incredere totala in tine, iar odata cu asta rusinea dispare fara ca macar sa-ti dai seama.

O seara buna si sper ca ti-am fost de ajutor(de fapt sigur ti-am fost de ajutor, este cea mai buna metoda de a scapa singur de rusine!)

2 răspunsuri:
| Camytza2003 a răspuns:

La fel si cu mine.Am reusit intr-un final prin aceasta metoda.Ne intalneam pe strada sau in alte locuri si ne salutam. Cu timpul am inceput cate putin sa vorbim mai mult.Si uite asa am reusi sa inving aceasta rusine.

| marcalex2001 a răspuns:

Daca petreci mai mult timp cu ea, numai voi doi.