| anonim_4396 a întrebat:

Baieti, am facut sex cu pritena mea si mi-am dat drumu in ea. Ea nu si-a dat drumu, totusi e posibil, daca nu si-a dat drumu, sa ramana insarcinata?
Va rog ajutati-ma cu raspunsurile voastre! Bafta!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza absolut deloc orgasmul femeii in conceptie. Deci indiferent daca ea a avut sau nu orgasm, e foarte posibil sa fi ramas gravida. Riscul variaza in functie de ziua ciclului ei in care ati avut contact sexual neprotejat. Riscul e maxim in zilele 12-14, numarand din prima zi de sangerare si scade pe masura ce te indepartezi de aceste zile. Riscul e minim in primele 5 zile si in zilele 23-28, numarand tot din prima zi de sangerare, dar numai daca ciclul ei e perfect regulat si dureaza 28 de zile. Nu uitati, ca riscul de sarcina nu e niciodata 0.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Tinere, pe vremea lui Platon se credea k orgasmul e necesar conceptiei! Tu ce scuza dedoilei ai? Numai la tine te-ai gandit? Daca ai imbolnavit-o cu ceva? Nu mai faceti sex Neprotejat! E foarte posibilsa fie, din pacate...

Bula
| Bula a răspuns:

Da, este posibil!
O femeie poate ramane insarcinata chiar si daca nu are orgasm. Orgasmul este o senzatie de placere uriasa, cuprinzatoare, dar, diin pacate, f multe femei isi traiesc intreaga viata fara sa aiba orgasm (partenerii nu stiu cum se face sa ajunga in acea stare).

| mikiscence a răspuns:

Femeia nu trebuie sa aiba orgasm ca sa ramana insarcinata...orgasmul favorizeaza sarcina... dar nu e necesar

| afrodita17 a răspuns:

Nu are nici o treaba sarcina cu faptul ca si-a dat ea drumul... tu esti cel care ''pui'' copilul acolo...nu ea... iar daca ea insarcinata sau nu...depinde cand ia trecut ''stopul'' si tot asa...succes!

| Darry a răspuns:

Normal ca poate sa ramana insarcinata indiferent daca si-a dat sau nu drumul...asta in cazul in care ai prins-o la ovulatie...

| macarale a răspuns:

Da, se poate.
intrebarile pe care le postezi nu apar imediat, tb sa ai putina rabdare...

| meioana a răspuns:

...pff...nu conteaza orgasmullaughing...ci e de ajuns ca u sa iti dai drumul si samanta sa incolteasca

...fratilor nu ati auzit de pastila de adoua zi? ...nu costa mult? sau vreti sa cheltuiti milioane cu un avort?
...sry.nu`s baiat dar am raspunslaughing

| maitreyi a răspuns:

Normal ca poate ramane insarcinata.gandeste-te la cati copii se nasc din violuri.crezi ca intr-un viol se simte vreo femeie asa bine sa isi dea drumul? nu cred...mai citeste carti de anatomie inainte sa faci...

| sorinho a răspuns:

Glumesti?!?!?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spermatozoizii ajung sa fecundeze ovulul si fara orgasm, un mit vechi si nefondat spune ca daca femeia nu se simte bine nu poate ramane insarcinata, nu este adevarat! e foarte posibil sa fi ramas insarcinata, cumpara un test de la farmacie pentru a vedea daca este insarcinata, alta data folositi prezervativul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai trimis soldatii la atac, aia-si fac datoria si pe arsita si pe ploaie. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa intreb un medic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai, voi la ce va folositi creierele?

| mikaela1993 a răspuns:

Da se poate sa ramana. exista sanse mari sau cine stie, exista si cazuri in care nu ramane dar sa nuzicem ca ea e sterila.noroc si atentie pe data viitoare.