| suntluatetoatefrate a întrebat:

Baieti&Barbati, fiti sinceri: voi de cat aveti penisul? Vreau sa vad daca ma incadrez si eu in 'normalitate'. Puteti sa imi trimiteti PM daca va e rusine sa ziceti.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este destul de mica probabilitatea sa primi un raspuns care sa fie catusi de cat credibil, fiindca in general parerile sunt postate ori de adolescenti dornici doar de a epata, ori de niste mincinosi sadea, fiindca marimile prezentate de obicei sunt de peste 16-17 cm ceea ce "sfideaza" atat realitatea cat si precizia masuratorii efectuate. Este stabilit prin masuratori concrete dar mai ales corecte, efectuate de echipe de medici, cercetatori si experti in cadrul unor studii/experimente efectuate la cererea diferitelor firme producatoare de prezervative, ca d.p.d.v. statistic exista o anumita dimensiune "medie" a penisului in functie de : rasa si caracteristicile locale a fiecarei populatii de pe aceasta planeta. Pe baza masuratorilor efectuate, a reiesit ca barbatii adulti din Romania poseda un penis cu lungime medie statistica de 12, 73 cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra este intre 13 si 16 cm. Insa este bine sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat este virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a sustine actul sexual un timp suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca nu se reuseste ca acesta sa fie mentinut in stare erecta suficient de mult timp, incat la final, partenera de sex sa fie mereu pe deplin satisfacuta. Multa sanatate!

| Plato a răspuns:

Baiatu' de mai sus ti-a zis romanul, dar ideea importanta e ca in Romania media e de 12-13cm.
Intrebatul aici nu iti aduce nimic, ca toti vor spune 17+, insa e bine cunoscuta statistica ce ti-am zis-o mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normalitatea e intre 12-17cm