| LanguageMaster a întrebat:

Băieți, care credeți că sunt cele mai bune locuri în care poți cunoaște fete, atunci când vrei să-ți faci o prietenă?

Răspuns Câştigător
| Invictusman a răspuns:

Prin intermediul amicilor, a neamurilor, sau la locul de munca.

Dacă ești spontan, ai personalitate carismatica poți cunoaște și într-un parc dacă fata respectiva are relativ aceleași sisteme de valori ca tine, dacă aveți ceva în comun, dacă se produce acel "click", uneori când te aștepți mai puțin îți iese una în cale dacă i s-o pus pata pe tine.

| LanguageMaster explică (pentru Invictusman):

Crezi că parcurile sunt locuri bune în care poți cunoaște fete?

| SilentRain a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu, vei obține doar priviri ciudate de la fete
Cel mai bine e sa cauti in cercul tau de amici, sau locul de muncă

| Invictusman a răspuns (pentru LanguageMaster):

Da, foarte bune nu bune, dar e nevoie de o doza de noroc și sa ști tu sa te faci plăcut.

| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

Odată o venit una frumoasa la mine și la un tovarăș sa ne ceara bricheta dar noi cum nu suntem fumători nu aveam brichete la noi.
Un tovarăș sârb mereu le aborda și obținea Facebook-ul lor, se și întâlnea cu ele, avea personalitate, știa sa le cucerească, eu fiind timid rămâneam cu buza umflata laughing
Dacă ești timid și emotiv te vor simți, au o intuiție foarte bună.
Contează sa ai încredere în tine, sa ai atitudine, sa nu fi pudic, sa fi îmbrăcat ok, sa te dai cu un parfum de calitate și aia e, dar sa le abordezi singur nu cu amicii ca nu o sa obții nimic, dacă vei fi refuzat sau îți va spune ca au prieten nu îți pierde încrederea in tine, tu continua sa mergi pe aceeași linie, nu te resemna. Ai grija sa nu le placi prea multe complimente și sa nu te lauzi fiindcă vei da o impresie proasta, și de multe ori prima impresie conteaza.

| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

Faci *

| LanguageMaster explică (pentru Invictusman):

Cum mă pot face plăcut fetelor în parc?

| Invictusman a răspuns (pentru LanguageMaster):

Prin intermediul personalității carismatice, sa ai o doza de umor sa le faci sa rada sa iese din starea anosta dar sa fi serios când trebuie, sa o asculți, sa nu te contrazici cu ea și sa nu o judeci.
Nu te cunosc, nu știu cum ești tu ca om, tu ști ce calități ai, dacă ai pune-le în practica, reprima ceea ce simți, ceea ce gândești nu fi timid, e mai greu primele dați, dar apoi te vei simți eliberat și nu vei mai fi cuprins de emoții încât sa te bâlbâi.
Conteaza contextul, și tu sa acționezi în consecința.
Cum ești tu timid asa poate fi și ea, nimeni nu e perfect și ele sunt oameni.
Analizează-le prima data nu te pripi sa te bagi cu ele în seama, dacă ai și fler e și mai bine.

| LanguageMaster explică (pentru Invictusman):

În parc, dacă mă așez lângă niște tipe de care îmi place este necesar să le salut, sau să intru direct în vorbă cu ele?

| Invictusman a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu ar fi o idee prea ok sa te așezi pe o banca lângă mai multe tipe, trebuie sa ai o personalitate remarcanta sa faci acest lucru.
Eu îți recomand să te așezi langa o fata singura, si sa o întrebi; bună! Pot sa ma așez și eu lângă tine, asa ii dai de înțeles ca ai vrea sa o cunoști și da ea spune da, te așezi! Dar nu stai sa procesezi cum sa o abordezi, deschizi imediat un subiect altfel daca nu spui nimic o vei incomoda și probabil va pleca, fă-o sa se simtă ok lângă tine, protejata, nu ca ești un obsedat care vrea sa obțină ceva.
Dacă citește o carte, o întrebi ceva legat de carte.
Dacă asculta muzica în handsfree o întrebi ce gen de muzica asculta, ii dai de înțeles ca ești interesat ce asculta, ce lucruri ii plac, ce hobby-uri are, ce ii place sa facă în timpul liber, dacă e studenta, cu ce se ocupa... Găsești tu n subiecte.

Și lângă mine s-au așezat doua fete dar eu cum eram depresiv și timid nu eram interesat de prezenta lor, și vorbeau și mult, mie nu îmi plac fetele care vorbesc mult.

Trebuie sa ai noroc sa fie o fata la fel ca tine, alea energice, foarte extrovertite trebuie sa le eviți, au prea multa energie, personalitate diferita, te citesc imediat.
Mereu fi tu însuți, nu te da ceea ce nu ești.

| LanguageMaster explică (pentru Invictusman):

De ce nu este o idee ok să mă așez pe bancă lângă mai multe tipe?

| Invictusman a răspuns (pentru LanguageMaster):

Fiindcă multe fete în preajma prietenelor nu sunt ele însăși.
Iar unele dacă te vad timid te pot lua la mișto, depinde peste ce gen de fete dai.
Trebuie sa fi atent sa nu aibă iubit. Ca sa eviți un moment primejdios mai bine le întrebi dar nu direct, sub o alta forma.

| LanguageMaster explică (pentru Invictusman):

Cum aflu dacă niște fete care stau pe bancă au prieten sau nu?

| Invictusman a răspuns (pentru LanguageMaster):

Le întrebi subtil.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Invictusman):

Vreau sa iti zic un mare bravo pentru ca ai avut atata rabdare sa ii raspunzi unui asemenea om ( iti dai seama cum e din ce si cat intreaba )

| Invictusman a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

E un user educat, de aceea vreau sa îl ajut. Eu cunosc aproape toți userii, el e un băiat ce merita ajutat, de aceea mi-am făcut contul ca să ajut, ma simt foarte bine eu.
E un om ca noi toți happy

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Invictusman):

Da, intr-adevar este educat nimic de zis aici dar felul in care repeta unele intrebari te duce cu mintea la alte chestii despre el cum ca ar fi mai incet la minte. Oricum... de admirat rabdarea ta, tine-o tot asa

| Invictusman a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Mersi man, apreciez happy

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Uita-te in oglinda cum arati apoi iesi la vanatoare de căprioare

| Werrich a răspuns:

Edi Edvlce a facut un video exact pe aceasta tema, vizioneaza-l aici: https://www.youtube.com/watch?v=irKKsE0IxEU

Răspuns utilizator avertizat
| luffypk a răspuns:

Personal, nu stiu ce sa-ti zic despre abordarea de genul: mergi la o tipa, te pui langa ea si incepi o conversatie, pentru ca nu am incercat-o neaparat, mi se pare putin prea mult sa merg la o tipa random sa o abordez (sunt putin introvertit, poate de asta, cu toate ca nu am neaparat probleme de comunicare incat sa nu pot purta o discutie normala cu o fata necunoscuta pe strada, in parc etc, doar ca am retineri in legatura cu asta, mi se pare cam prea ciudat, atat). Cred ca cel mai ok e sa cunosti fete prin intermediul prietenilor tai, dar daca nu e niciuna care sa te intereseze, poti pur si simplu sa abordezi fete pe Instagram/Facebook, evident, acolo ai un avantaj daca esti un baiat inteligent si arati si cat de cat decent (asta daca tintesti asupra unei fete inteligente, nu asupra unei fete care bubuie de prostie), iar dupa ce initiezi o discutie acolo si merge totul bine, puteti muta discutia in viata reala, invitand-o la o cafea/un ceai/orice, iar daca accepta, norocul tau... Depinde foarte mult si de tine ca om: daca esti frumos, inteligent, amuzant, daca esti o companie placuta, daca te imbraci interesant etc... O fata e atrasa de o persoana cu care are chestii in comun (daca nu aveti chestii in comun, degeaba ai calitatile celelalte, discutati despre ce? despre cum cerul e albastru? daca nu aveti chestii in comun, e putin probabil sa o intrigi cu adevarat cand discutati despre ceva, iar daca o plictisesti, nu prea e cel mai ok lucru pentru tine), de un tip amuzant (conteaza foarte mult daca o faci sa rada, ai un avantaj fata de ceilalti baieti daca se intampla asta), cumsecade, respectuos (nicio fata nu vrea sa aiba de-a face cu un badaran inapoiat), de un tip frumos (frumusetea e cat de cat subiectiva, deci nu stiu ce sa zic despre asta, aici depinde de norocul tau daca o tipa te considera frumos sau nu), curat, aranjat (presupun ca nu mai trebuia sa mentionez chestia cu igiena, nici tie nu ti-ar placea o tipa neingrijita).

| Szekszinator a răspuns:

E o cresa in sectorul 3, primesc marfa zilnic