| Diona a întrebat:

Baieti, cum vedeti voi o relatie cu o fata mai mare cu 5-6 ani decat voi? Daca ati fi virgini si ea ar avea experienta cum ati vedea-o? O "dezvirginatoare" sau o viitoare iubita?
Sunt cu un tip de 2 saptamana. Eu 24 el - 18 ( initial a zis 19, dar am trecut peste asta. Am inteles de ce ).
Nu stiu cum sa ma comport cu el mai exact. Nu vreau sa fiu pentru el doar fata de la care are ce sa invete pe viitor si care sa-l ajute sa se maturizeze. Adica nu vreau sa se foloseasca el de experienta mea. Eu cu el m-as alege din toata povestea?
Am impresia ca nu avem o relatie bazata pe egalitate si nu vreau sa ma implic. Daca devin putin indiferenta, se supara.
Nu cred ca fac fata unei astfel de relatii. Si mai ales - nu are nici un viitor.
Timpul nostru impreuna e limitat, datorita varstei si a diferentelor dintre noi.
El are prieteni copii, liceeni, pitzipoance, eu ma invart prin alte cercuri, am prieteni medici, avocati, oameni casatoriti, cu copii.
Nu am putea avea prieteni comuni pentru ca nu avem cum.
Ce sa fac cu relatia asta? Parca nu pot sa ma bucur de ea cand stiu ca nu are nici un viitor. La un moment dat va trebui sa renunt la el pentru a-mi forma o familie. Am 24 ani deja. O relatie serioasa nu mai poate astepta extraordinar de mult. Iar cu el nu ar putea fi niciodata relatia care sa duca la formarea unei familii, cu siguranta.
Ce ati face in locul meu? Ne intelegem bine ( cu mici diferente de opinii, dar care se rezolva ), cand suntem impreuna ne distram, radem, dar tot timpul ma gandesc : " pana cand? "

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai doua variante.
Sau iti traiesti dragostea cu el si cat o tine,sau il lasi pana nu te indragostesti mortal si incepi sa faci prostii.
Nu ti-au trecut anii sa zici ca vai,trebuie sa te casatoresti si sa-ti faci o familie,ai timp.
In afara de asta,de ce il excluzi automat din cercul tau de prieteni? Daca tu nu poti cobori in lumea lui,ajuta-l pe el sa urce in lumea ta!
De ce nu vrei sa-i impartasesti experienta ta? Nu vrea doar asta,dar iti va fi pe veci recunoscator,il poti forma si-l poti face cel mai potrivit om pentru tine.
Cred ca esti singura care nu vede viitor in relatia asta,fii mai deschisa,nu-ti bate mintea in cuie!
Fiecare traieste o singura data si sfatul meu e sa musti din viata cu putere, sa intelegi libertatea si frumusetea ei!
Nu te ascunde dupa "trebuie" si "nu-i bine", un strop de nebunie da sarea si piperul vietii!
Totul e posibil!
CURAJ!

| fabiola a răspuns:

Tu vezi relatia asa ca pe un targ...ce oferi tu,ce castiga el,ce pierzi tu! Atunci cand iubesti aceste probleme devin banalitati, nici grupul de prieteni nu mai conteaza! Si apoi in dragoste, la nici o varsta nu poti spune ca esti experimentat!

| UPT a răspuns:

Iti faci prea multe ganduri. Daca era sa aveti diferente mari de mentalitate, atunci intelegeam teama. Dar cum ai expus tu aici relatia, nu cred ca ai de ce sa te temi. Daca e mic, il poti "maturiza" tu in felul in care iti convine. Ai incercat sa-l introduci in grupul tau de prieteni? Se integreaza? (daca da, atunci viata chiar poate fi roz pentru voi. Daca nu, ei bine... bucura-te de tineretea lui cat mai potiwinking )
Au mai fost relatii cu fata mai "inteleapta" decat baiatul, si sa stii ca totul a decurs excelent. Totul depinde de tine si de cum vrei sa il ai.

Bafta multa. Si traitiva viata din plin. E prea scurta sa va faceti griji.winking

| n30x a răspuns:

Traieste clipa daca iti place de el rupe-i capu si cand o fi sa fie gata o sa isi dea si el seama. Nu inteleg ce vezi la un copil de liceu la varsta ta happy din punct de vedere sexual nu cred ca te satisface mai bine decat unu de 23-28 de ani. Bafta

| AlexUnder a răspuns:

Am citit decat primele 3 cuvinte si pot sa zic decat NU NU NU lumeai mare

| Diona explică:

Poate pentru majoritatea fetelor e un motiv sa se simta flatate. Orice om care iti spune ca vrea sa fi primul pentru el/ea ar trebui sa te faca sa te simti altfel. Dar pe mine ma sperie chestie asta. Nu vreau sa fiu eu aia. Nu pot sa-l introduc in grupul meu pentru ca el inca mananca seminte cu colegii de liceu pe banca in parc si inca merge si se imbata cu colegii ca sa fie smecher si inca crede ca tot ce zboara se mananca. Nu ar avea subiect de conversatie cu prietenii mei. Si cu siguranta m-as vedea o "pedofila" intr-un fel sau altul si nu ar intelege " de ce el? " Nici eu nu stiu de ce el?! Probabil pentru ca sunt o fire dominatoare si manipulativa si cu el imi iese orice. Vine cand il chem, se duce acasa la ora la care ii spun eu, face tot ce-i zic eu, renunta la amice pentru ca am incercat sa-l conving ca nu exista prietenie intre fata si baiat si chiar a mers.
Simt ca nu avansez cu el. Ar fi asa un colt de Rai, dar nu ce caut eu. Nu omul langa care "Cresti ". Eu sunt exact ce cauta el din cate spune, desi uneori simt si simte ca nu-mi face fata.
Prietenii lui il incurajeaza : " Frateeee esti cu una cu 6 ani mai mare! Esti tareeee! " Eu sunt un fel de borcanu cu miere pentru el. Si eu as vrea o altfel de relatie. Ma flateaza sa ma considere un model de femeie, dar eu nu pot sa-i fiu lui dadaca si nu pot sa-l initiez in sex si relatii pentru ca ar fi prea mult.

| alexutza_6557 a răspuns:

Daca asa gandeste el inseamna ca e un nesimtit si ca nu ii pasa de tine asa ca nu mai trage de timp desparete de el si gasesteti pe cineva cu care sa iti intemeiezi o familie

| astaestelf a răspuns:

Vreau si eu id-ul tau de messenger sa putem vorbi pe tema asta; nu am putut sa-ti trimit mesaj pe privat.