| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o situatie destul de dificila. Sunt intr-o relatie de un an si doua luni si m-am indragostit de altcineva. Avem prieteni comuni si am petrecut ceva timp cu ocazia asta impreuna pentru ca nu demult l-am cunoscut ca a venit din străinătate. Stiu ca e o faza naspa, vreau doar sa imi treaca si sa imi vad de relatia pe care o am. Cum as putea face asta?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fii sincera cu actualul prieten si spune-i adevarul, care oricum va iesii la suprafata curand, dar intr-un mod foarte urat, daca acum nu deschizi gura si nu esti cinstita cu el.

| PersonajFictiv a răspuns:

Emotional cheating.
L-ai inselat deja.
Majoritatea traiesc cu iluzia ca daca esti impreuna cu cineva dar te gandesti la altcineva e ok atata timp cat nu faci nimic cu acea persoana.
Fals.
E mai grav decat sa faci sex cu cineva fara sentimente.

Nu e corect fata de el sa stea cu tine si tu sa te gandesti la atii,mi-e mila de el.
Cat crezi ca o sa o duceti asa?
O sa dispara amicul asta ( sau de cine te-ai indragostit tu ) si o sa apara altul probabil,ce o sa faci atunci?
Daca s-a consumat relatia, n-are rost sa incerci sa aprinzi cenusa din nou, ca nu ai cum.
Mai sunt cazuri in care femeile ( pf, multe cazuri ) isi lasa iubitul pentru un ( vorba lui Ray ) "badboy cu bani " laughing si apoi ala le inseala ( dupa ce le-o trage ), se poarta naspa cu ele si isi dau ele seama intr-un final ca au fost proaste si etc.

| EcceHomo a răspuns (pentru PersonajFictiv):

"Inteligent" ți-am dat pentru " vorba lui Ray".happy
Să-i dai o bere!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Vreau doar sa imi treaca si sa imi vad de relatia pe care o am".E impropriu spus "o am".O aveai.Acum ai doar niste ramasite, care iti provoaca mai mult rau decat bine.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Daca il iubeai cu adevarat si dadeai doi bani pe el nu te mai indragosteai de altul.

| Mada1920 a răspuns:

Te inseli daca crezi ca mai poti sta in relatia de 1 an si ceva fiind indragostita de altcineva. Trebuie sa ai o putere foarte mare de a te lupta cu propriile sentimente astfel incat sa nu dai vrabia din mana pe cioara de pe gard.

| Stratulat_Ştefania_2000 a răspuns:

Din moment ce te-ai indragostit de altcineva, e clar ca nu mai iubesti pesrsoana cu care esti. Asa ca desparte-te de baiatul cu care esti si ori te bagi cu persoana de care esti indragostita ori cauti pe altcineva