| Andreeamaruta a întrebat:

Salut tuturor. Am 16 ani jumătate iar prietenul meu 17. Suntem împreună de 2 ani, dar noi ne cunoaștem din clasa a5a. Ne-am plăcut din clasa a 5a. Abia la final de clasa a 8a am aflat ca el ma place si ca el ma place pe mine. Am decis sa fim împreună iar acum, suntem a 11 a si încă suntem împreună. Ceea ce vreau sa întreb este dacă relația poate sa fie una pentru viitor. Stiu ca nu ar trebui sa va întreb pe voi asta, insa avem nevoie cumva de încurajări. Noi credem ca o sa ajungem departe, fiindcă nu este o relație toxica. Avem o relație foarte frumoasa, mai mult suntem prieteni, frați chiar. Radem mereu, ne simțim bine, tinem unul la celalalt enorm si nu, inca nu am avut relații intime. Si nu vreau sa cred ca este o relație de a copilăriei, fiindcă nu vreau sa fie asa. Apropo, asta a fost prima noastră relație. Niciunul nu a mai avut înainte. Ce parere aveti? Oricum, indiferent de ce o sa spuneți, noi știm ce trebuie sa facem. Vreau doar sa aflu niște păreri, dacă ati trecut prin asta. Va mulțumesc!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O sa vedeti voi ce va fi si aia e, n-avem de unde sa stim noi. Aveti grija amandoi de relatie, comunicati, fiti sinceri si deschisi si n-are ce sa nu fie bine.

| Andreeush a răspuns:

Asta ar trebui să decideți voi, dacă vreți să fiți împreună în viitor.

| Plato a răspuns:

Indiferent de ce crezi tu, este o relatie a copilariei. Mai tine vreo 2 luni. Nu are niciun viitor, sansa sa ramaneti impreuna e 0.001%.
Sunteti doi copii imaturi, chiar daca voi va vedeti maturi. Toti adolescentii se cred ulta-inteligenti, apoi afla cat au fost de prosti.

Vrei incurajari? Ok.
Te incurajez sa pui mana pe carte si sa lasi prostiile. Relatiile sunt pentru adulti, nu pentru copii. O sa regreti ca nu te bucuri de copilarie cat mai poti.
Sunteti inconstienti, naivi, imaturi.

Orice alta parere e doar de natura sa va dea sperante false. Ti-am zis adevarul exact asa cum e el. Oricum imi vei da dreptate, 100%, ori acum, ori mai tarziu. Iti promit.winking

| Andreeamaruta explică (pentru Plato):

Ahahah. Stati liniștit/a. Imi vad de scoala, de viata mea personala, nu mi afectează cu nimic viata aceasta relație. App, cunosc multeee cupluri care au fost impreuna de mici copii, de 12 ani, si sunt căsătoriți au si copii. Dovada? Chiar vecinii mei. Mulțumesc pentru răspuns.

| deeeaqq a răspuns:

Depinde doar de voi dacă va continua sau nu.

| MPersephone a răspuns:

Cunosc cupluri care au fost impreuna toata viata, inca din copilarie. Dar nu conteaza varsta, niciodata nu ai vreo garantie ca la sigur va merge.
In primul rand, la varsta voastra relatiile nu sunt atat de serioase. Veti cresti si s-ar putea sa va indepartati, deoarece va formati ca personalitati individuale.
In al doilea rand, chiar si opinia ta asupra lui se poate schimba si viceversa.
Eu cred ca cel mai bine e sa traiesti pe moment si ce va fi va fi. Sunteti tineri, nu sunteti la varsta la care sa va ingrijorati cu cine veti fi in viitor. Traiti cu ziua de azi si veti vedea ce va fi mai departe.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Vrei sa stii unde duce relația voastră? Iti spun eu: NICĂIERI! Pentru ca aici spui ca ai 16 ani, spui ca nu ati avut relații intime intre voi, iar apoi vi cu alta intrebare unde te vaiti ca ai 19 ani si ca prietenul tău a vrut să te penetreze însă nu l-a introdus in vagin si nu a apucat nici sa ejaculeze, si întrebi dacă e vorba de vreo sarcina fiind si pe ciclu. Cred ai 12 ani, după gândire. Deci două minciuni pana acum: vârsta si minți ca nu ai întreținut relații intime. Deci cu asta am spus tot, si cu siguranta si pe el il minți la fel cu tot felul de pretexte. Deci tine-o tot asa ca o sa meargă