| DeeepEyesClau a întrebat:

Baieti, daca o fata pe care o cunoasteti de ceva timp si va este prietena va intreaba daca vreti sa fiti impreuna, ati accepta, desi sa zicem ca va place de alta fata (dar nu puteti fi cu respectiva)? Daca sa spunem ca o face intr-un mod sincer si in acelasi timp amuzant, asta v-ar determina si mai mult sa vreti sa fiti cu ea? Daca nu, ce va determina sa nu fiti cu ea? Daca ati refuza, ati ramane prieteni in continuare?

4 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Daca ne atrage da, alegem sa fim cu ea, insa un sfat: nu fetele cer prietenia la baieti! Voi trebuie sa fiti alea care trebuie sa il face-ti pe cel care va place sa vina la voi, nu ii cereti verbal asta! es stupid sa ceri prietenia unui prieten laughing? mai va credeti si maturizate! tonguetongue Secretul este sa il provoci, nu e secret insa despre provocare este vb!

| stejara2 a răspuns:

Vezi tu.baietii, chit ca iubesc o fata, se sperie cand ea le va propune, Ea! Nu el ei, sa fie impreuna, au tendinta de a da inapoi, se tem sa,, se lege"de teama unui esec, de unei tradari!
Pana la urma sunt oameni si ei...

| AdelixA a răspuns:

Spune-i ca nu vrei sa va distrugeti prietenia ca este prea frumoasa.Tie ti s-ar parea corect daca ai fii fata si ai fi,,cuplata,, cu un baiat indragostit de alta, nu va fi completeta relatie.Niciunul dintre voi nu veti fi fericiti poate la inceput ea, dar cand v-a constientiza...O sa prinda ura si pe tine si pe respectiva.Macar veti ramane prieteni, mai bine prefate ca ai uitat intrbarea.Se va intelege de la sine raspunsul.

| DeeepEyesClau explică:

@ AdelixA: sunt fata. Si nu as prinde ura pe el niciodata.

Eu am auzit de fete care au facut intotdeauna primul pas.