| OchiiDinUmbra a întrebat:

Hey FETELOR! sa zicem ca va imprieteniti foarte bine cu un baiat.si va spuneti frate sora etc.si il complimentati mereu mereu.si va comportati de parca sunteit impreuna..sunteti foarte foarte apropiati.iar baiatul va intreaba daca vreti sa fiti impreuna(la 2 ani de prietenie).voi nu-i spuneti NU, va surade ideea dar tot amanati sai dati un raspuns.pentru ca face o farsa cuiva acceptati sa spuneti ca sunteti impreuna dar de fapt nu sunteti.asa si tot amanati pana cand ajungeti sa va certati de la o prostie.si va certati rau si apoi folositi acea scuza ca sa nu mai fiti impreuna. dupa vreo 4 luni(timp in care sunteti cam certati/va impacati.e complicata situatia) ajungeti sa va cereti scuze de la baiat(ca prieteni) si sa va impacati.el va refuza, va spune cuvinte grele etc. dupa o perioada(1-2 sapt) baiatul se razgandeste si vine la voi sa va ceara scuze si SASI ASUME TOATA VINA.voi recunoasteti ca ati gresit si voi foarte mult si vreti sa va impacati.a doua zi sunteti foarte fericite si cand prietenele va intreaba dc sunteti asa voi spuneti"ceva care nu credeam ca o sa se mai schimbe in viata mea s-a schimbat". apoi baiatul aude de la un prieten ca voi ati spus niste cuvinte de indiferenta("da..sio cerut scuze ca prostu.da oricum nu ma intereseaza")dar baiatul nu stie ce sa creada. daca e adevarat sau nu.pentru ca voi nu recunoasteti si aveti si prietene care sa sustina. dupa cateva sapt veniti la baiat si ii spuneti:"x"vreau sa vorbim cv..vino putin.mai esti suparat? baiat:nu prea. voi:bine..auzi da u esti impreuna cu fata aia? ca asa am auzit(o fata cu care eu nu am nimic de a face).mai trece ceva timp, va certati iar(toate certurile noastre poneau de la o singura chestie: voi spuneati tutoror ce vorbiti cu el si ce trebuia sa fie confidential).asa..si vine craciunu.voi sunteit la ziua de nastere a unei prietene.si aflati de la o prietena ca baiatul a spus asa"eu o iubesc...foarte foarte mult.ce vrei sa fac?".si il sunati pe baiat si va cereti iertare foarte foarte frumos, el va spune NU apoi voi va mai rugati de el dar raspunsul ramane NU.si inchideti nervoase si apoi ajungeti nu stiu cum sa vorbiti si spuneti de gen "gata..nu vreau sa ma mai cert..nai vrea sa vorbesti cu una ca mine(astea fiind cumva cuvintele baiatului).
din ce am scris spuneti-mi, IL IUBITI pe baiat? sau il vedeti doar ca un prieten? baiatul sunt eu daca nu v-ati dat seamalaughing.si daca il iubiti ce ati vrea sa faca baiatul ca sa fiti impreuna?

1 răspuns:
| Darius352 a răspuns:

laughing imi place numele tau