| MasterOfTheDarkArts a întrebat:

Baieti, de ce va bateti joc de fete? ...de ce atunci cand vedeti ca o fata tine la voi va place sa o faceti sa sufere? va face mai importanti daca distrugeti visele si sentimentele unei persoane?

Răspuns Câştigător
| Ionut_Coanca_1998 a răspuns:

1.Scumpo sincer nu am facu niciodata asa ceva unei fete.
2.De as face asta daca acea fata ma place
3.Cam atatbig grin

28 răspunsuri:
| illegalb0y a răspuns:

Baiatul ala stie de ce face asta..pentru ca si el odata a fost ranit.Tu esti doar victima razbunarii lui, atata tot, nu are nimic personal cu tine.Dar vrea sa isi linga ranile din trecuthappy

| neutrino a răspuns:

De obicei acest lucru se intampla atunci cand fata se duce, de capul ei sau sfatuita prost, la baiat si face ea clasicul primul pas. Daca baiatul nu este interesat pentru o relatie ce ea, face din ea o jucarie cu care se distreaza.

| NuMaContrazice a răspuns:

Pentru ca si ele isi bat joc.

| Keith a răspuns:

Nu sunt baiat dar am ajuns sa ii cunosc destul de bine si au un motiv pentru care fac asta.Ei nu suporta sa fie raniti in orgoliu, daca au fost inselati devin cel mai rau dusman al tau, incep sa schimbe femeile ca pe sosete si sa le plateasca cu aceeasi moneda chiar daca nu au nimic personal cu ele, dar se simt bine facand asta.Numai cei care au fost raniti la randul lor de fete, isi pierd increderea si considera ca toate fetele sunt niste panarame(cei care au fost inselati).Si ni cazul fetelor e la fel odata ce au fost inselate cu greu mai ajung sa aiba incredere in cineva.Increderea se castiga greu si se pierde foarte usor.

Răspuns utilizator avertizat
| Keith a răspuns (pentru radumstain):

Da poate ai dreptate, nu te contrazic dar marea majoritate a baietilor dupa parerea mea inseala pentru ca au fost si ei la randul lor inselati si nu vor sa se repete istoria, dar ai dreptate intr-o privinta e natura voastra aici incadrandu-se cealalta categorie de baieti care inseala pentru ca isi permit asta si vor sa se distreze.

Răspuns utilizator avertizat
| Keith a răspuns (pentru radumstain):

Foarte adevarat...

Răspuns utilizator avertizat
| Love4Music a răspuns:

Nu toti sunt la fel.
Daca face asa inseamna ca nu te vrea. Poate asa isi exprima el refuzul de a fi impreuna.

| Nelamuritul a răspuns:

Are rani emotionale din trecut si tu esti doar o victimi colaterala, dar exista si posibilitatea sa fie un curvar nu-i axclus.

| XyYx a răspuns:

Marea majoritate asa sunt. Parca le e rau cu binele. Dau de o fata care ii iubeste si ar face orice pentru ei, si ei nu sunt in masura sa pretuiasca si sa aprecieze asta. Marea majoritatea isi bat joc de fetele cuminti, iar apoi dau de una care ii joaca pe degete, si se gandesc: " maa, ce bine era o data, eram cu X si ma iubea atat de mult, imi vorbea frumos, ma alinta, etc ".
Dar astia sunt baietii, nu sunt atat de sensibili ca si noisad

| pzh2000 a răspuns (pentru XyYx):

Cata ipocrizie in mesajul asta... cine e de vina ca voi fetele va simtit atrase de asa numitii bad=boys care par cool, de gasca si mari si tari? cine e de vina ca puneti botul la mizeriile de golani iar apoi cand va dau papucii plangeti si barfiti la colturi ca toti baietii sunt niste cretini? cine e de vina ca aveti ochi numai pentru categoria asta de retarzi care evident mai devreme sau mai tarziu va vor face sa suferiti? "li s-a urat cu binele"... am avut 4 prietene si toate mi-au dat papucii pentru ca nu eram genul bad boy lasa ipocrizia.

| XyYx a răspuns (pentru pzh2000):

Pai depinde cum erau prietenele tale. Sunt multe care sunt vai de capul lor si care cauta doar sa se distreze, si cauta baieti cu bani si masini sa le plimbe si sa le duca prin fel si fel de cluburi cat mai de fite.

| Grin a răspuns (pentru pzh2000):

100% true

| cristif a răspuns:

Te-ai uitat la alt film, draga mea. De ce sa acuzi un baiat pentru asa ceva? Eu m-am desparit recent dupa o relatie destul de lunga si pur si simplu am impresia ca si-a batut joc de sentimentele mele, dar e doar o parere. Dragostea doare, asta e.

| obsercvayr a răspuns:

Tine minte un lucru, Nu totii suntem la fel, Eu am o prietena, si imi place sa o vad fericita, uneori o mai supar dar asta este....Barbatul care isi bate joc, acela nu iubeste! Clar!

| MasterOfTheDarkArts explică:

Nu toti sunteti la fel...dar la inceput a fost altfel, era mult mai tandru apoi dupa 1 luna si ce va s-a schimbat radical. iesea in fiecare seara, eu stateam acasa, la mine venea dupa. il intrebam unde ai fost? ..pai am fost bolnav, daca il sunam imi dadea ocupat si imi zicea ca doarme sau imi dadeam sms dimineata vb prin 2-3 mesaje apoi toata ziua nu raspundea.a doua zis aflam ca el a fost prin cluburi..in fine..stie ca tin foarte mult la el si ca-l iert de fiecare data, profita si asta e urat

| MasterOfTheDarkArts explică:

Scuzati-mi greselile, va rog..am scris repedesad

| MasterOfTheDarkArts explică:

Credeti-ma, nu as face ceva care sa-l supere, cel putin nu intentionat...i-am spus, decat sa-si bata joc mai bine imi zice ca nu vrea o relatie si sa ma lase in pace, prefer asa si sa ne despartim frumos decat sa-si bata joc si sa iasa din asta ceva mai urat( suferinta pentru mine) daca pe el nu-l interesez

| MasterOfTheDarkArts explică:

Pzy2000 nu toti sunt la fel... am inceput sa vorbim pe facebook, noi ne stiam de ceva vreme. nu il cunosteam asa.ce vina am eu ca s-a schimbat in felul asta? si nu toate suntem la fel! n-am nevoie sa fie mare si tare sau sa aiba masina si alte chestii. lucrurile astea le am si eu, am si eu masina, dar am intrebat asa in general, ce gasiti placut in a va juca cu sentimentele altcuiva? nu va inteleg, in orice problema bineinteles "ea" este de vina.dar de ce suntem geloase? asa de nebune? nu ne dati oare motive sa o facem? credeti ca noi nu vrem o relatie frumoasa? poate avem si noi iesirile noastre, fiecare are o zi mai proasta si nu am pus intrebarea pentru toti, am pus intrebarea pentru cei carora le place sa faca asta

| MasterOfTheDarkArts explică:

App si inca ceva, mai spune cineva pe aici ca nu ma vrea si ca asta poate fi felul lui de a refuza, asta e ca nu vrea nici sa renunte dar nici sa se comporte asa cum ar trebui

Răspuns utilizator avertizat
| MasterOfTheDarkArts explică (pentru radumstain):

De ce spui asta?

Răspuns utilizator avertizat
| MasterOfTheDarkArts explică (pentru radumstain):

Sunt. crede-ma dar vad ca nu-i mai pasa, vad ca indiferenta doare, asta o sa fac si eu cu el...sa vada cum e sa nu ai inima, poate e gresit ce fac si nu o sa-mi fie prea usor dar nici eu nu mai pot indura multsad

| sskumpik a răspuns:

Orgoliu. Am fost cu un baiat 2 luni. Imi placea tare mult de el. Si el spunea ca ma iubeste. Dar in ultima saptamana m`am racit, si el a crezut k nu il mai plac. Si s`a despartit de mine. Motivul fiind : Mi`e frica sa nu te despati de mine si sa te lauzi la toti... sa ma fac de ras " Sau cv de genu`. Asaa caa... Orgoliul este mai presus decat persoana iubita.

| VanWilder18 a răspuns:

Stii, nu toti suntem la fel. happy