| anutzamaria55 a întrebat:

Intrebare pentru baieti, de ce nu va marturisiti sentimentele in fata unei fete, chiar daca voi stiti ca fata respectiva va place, si o lasati sa sufere, ba mai mult chiar incercati sa o testati, facand pe suparatii, numai ca sa vedeti cum reactioneaza, nu stiti cat de mult sufera o fata, astept raspunsuri de la baieti, pwwwp ms :* :*

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Pentru ca unele au chef de caterinca,si cam de aia laughing Adica se dau de ceasul mortii ca te iubesc,te imbrobodesc, apoi cam profita de starea ta de amorezat pana iti vine sa iti bagi 'degetu' in ea de treaba si mai multe nu, intelegi? Si mie mi-a pus cateva capac cu chestii de genu, de atunci stau linistit. Vrea sa ma cunoasca bine, nu vrea, iar bine.Eu fac primul pas, astept sa faca si ea un pas, nu face, il fac eu, dar daca vad ca doar eu incerc sa construiesc o relatie zic pas.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate varsta e de vina imaturitatea varstei ca ne comportam asa poate suntem timizi, poate glumim, poate nu vrem nimic cine stie, fiecare e diferit nu putem generaliza, fetele ca baga baieti in freindzone cum crezi ca e? de ce fetele nu spun sti ce eu nu te plac, de ce isi bat joc de ei si le da sperante deserte si cand spun ca le plac voi spuneti pai te vad ca un prieten, voi sufertiti numa dupa badboys asta e adevarul iar aia badboys nu prea sufera ei dupa voi

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ei bine am facut asta o data si eu am fost cel care a suferit.
Dar bine ca mereu as face asta. daca iubesc o fata, nu ezit sa ii spun si sa ii arat asta. Numai o fata sufera?

| OldSoul a răspuns:

De parca baietii nu sufera, daca te-ai uita aici la cate intrebari pun si baietii ti-ai schimba parerea.
De ce nu ne marturisim sentimentele... E simplu, Daca ii zici unei fete ca-ti place de ea, ea crede ca tipul respectiv e un obsedat, disperat, fatalau, si alte 25 de sinonime de acest gen, si desigur il refuza.
Faza asta cu "declararea sentimentelor" se intampla doar in filme, si tot in filme dupa declaratia sentimentelor cei doi se saruta, in schimb daca aplicam asta in real, in momentul 2 persoana care si-a declarat dragostea este refuzata.
Acum cand iti declari sentimentele e ca si cum ti-ai dezvalui slabiciunile (asta daca sentimentele sunt reale).
Cat despre acele teste, sunt destul de normale, noi de unde ai vrea sa stim daca respectiva ne place? Vrei sa ghicim in stele? Cel mai adesea fetele se plang ca plac un baiat care nu le da nici un semn lor, dar de unde pana unde tot voi nu le dati nici un semn eligibil din care sa se vada ca sunteti interesate de respectivul.

| Lawliet14 a răspuns:

Daca stiu sigur ca te plac, si te plac si ei si nu o fac... Sunt de-a dreptul nerespectuosi si fata de tine!

| Lawliet14 a răspuns:

Parerea mea este ca ori tu nu-i dai destule semnale ca-l placi sau mai mult, tu chiar crezi ca-i dai si de fapt el nu le intelege, ORI va trebui sa faci tu primul pas pentru ca el e genul de baiat fara experienta in relatii. Asta cu facand pe suparatul, mi se pare copilaroasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da voi stiti cat de mult sufera un baiat? Pai d-aia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu fac asta cand nu sunt sigur ca vreau o relatie cu fata respectiva, nu stiu de restul. Daca o fac din alte motive ii consider lasi, si tarani.Mno,o seara frumoasa.

| nobody93 a răspuns:

Sunt doua situatii de discutat aici:
1. Cand fata-l place si baiatul stie asta dar nu e reciproc.
2. Cand fata-l place si baiatul stie asta si e reciproc.

In cazul 1, baiatul asteapta cat mai multa atentie, nu prea ii pasa de fata dar nici nu-i spune ca nu e interesat, doar un baiat simtit i-ar spune in cel mai frumos mod posibil ca nu e interesat, restul for (fani) gen. Deci, degeaba suferi, in acest caz tu trebuie sa actionezi si sa vezi daca si el te place la fel de mult, ca sa nu-ti mai faci aluzii.

In cazul 2, am fost eu acu cateva saptamani. Ne placeam reciproc dar nu actionam niciunul, iar amandoi ne feream de esec, adica (el de ce s-ar uita la mine) si (ea de se s-ar uita la mine). Totate au luat sfarsit cand am invitat-o la o plimbare si a acceptat fara ezitare si de acolo a explodat totul.

Sincer nu voiam sa fac primul pas, dar vedeam ca ea intr-adevar ma place asa ca nu am mai lungit-o foarte mult, ma gandeam la situatia in care eu nu fac nimic si ea o sa renunte la mine si ca o sa o vad cu altul, moment in care as fi suferit. Ma asteptam la ea sa faca primul pas, deoarece ea a inceput sa ma contacteze. Eu o cunoasteam si imi parea foarte draguta dar nimic mai mult, fiind ea acea persoana care a 'activat' sa zic asa, aceasta realtie.

Concluzia, un baiat nu se gandeste nici macar o secunda ca fata sufera in aceste momente, dar unul care intr-adevar o iubeste nu o va lasa in paragina fara nici un raspuns, fie el cat se poate de subtil, dar macar e, dar daca el nu-ti raspunde la sentimente cu nimic, ori e SUPER/ULTRA timid or nu simte nimic pentru tine.

Mult noroc

| anutzamaria55 explică:

Aici aveti dreptate, dar eu una nu va inteleg, stiti fetele asteapta sa le dati voi semne de viata, si voi asteptati de la o fata asta, va dau un sfat ca de la fata la baiat, spuneti-le in fata, daca va da si ea semne ca va place, stiti noi asteptam, la fel cum asteptati si voi, dar numai ca in capul nostru este chestia aia ca baiatul face primul pas.

| RAY a răspuns (pentru anutzamaria55):

Daca ne facem de ras de mai multe ori ce castigam? cum ar fi sa spunem tuturor fetelor care le placem te plac, sti cum doare cand te refuza sexul opus? plus ca esti de rasul lumi, fetele find barfitoare devi de rasul scoli

| RAY a răspuns (pentru anutzamaria55):

Ce inseamna a place pentru tine? ca noi vedem sex in fiecare fata sau tu ai vrea sa te ceara in casatorie nu? nu crezi ca esti cam mica sa te gandesti la asa ceva? la varsta aia placem multe fete mai ales ca avem mare chef de sex, cum poti cere relati la varsta aia, mai ganditi si rational