| LalLyBoOmD a întrebat:

Funda! O intrebare care merita citita, de fapt mai multe :

Baieti, de ce va place sa va bateti joc de fete? Nu ma refer la s*x, dar asa, in general, adica sa le faceti sa creada ca le placeti si apoi sa le lasati cu ochii in soare! De ce faceti asta? Ce satisfactie sadica aveti daca le faceti sa sufere? Daca si voi ati pati asta, cum v-ati simti? Sincer, mi-e mila de acesti oameni care cauta cu disperare atentie si nu stiu cum sa o abordeze. Rusine! Dar totusi, raspundeti-mi, poate gresesc eu si voi faceti un lucru bun!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

N-au educatie parinteasca asa cum fetele la fel gasesti prost crescute si apar conflicte intre triburi.

| Nordic a răspuns:

Scuze, nu mă încadrez în specia asta de tipi. Eu îm iubesc prietena enorm de mult. Dar ai dreptate, multora le place să fie "şmecheri" crezând că dacă profită de naivitatea unei fete va rezolva ceva. Ei arată de fapt cât de imaturi şi iresponsabili sunt. Ai grijă de cine te îndrăgosteşti.

| pusik a răspuns:

Exact asa am patit si eu cu prietenul meu...el a vrut intr.o zis sa facem sex dar eu l.am refuzat si mi.a spus ca daca nu fac se desparte de mine atunci i.am zis,, drum bun si cale batuta,,. Fetelor nu va lasati pacalite de baietii care vor sa isi bata joc de voi.E adevarat nu toti sunt la fel dar in momentul de fata si cand sunteti puse in fapt ganditi-va la voiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu gresesti.Ai o mentalitate foarte buna, o gandire corecta.
La varstele tinere(11-20 de ani), baietii vor sa foloseasca corpul fetelor(asta e singurul motiv pentru care le ademenesc)...care se lasa.
De ce crezi tu ca fetele de varste tinere se imbraca cu tocuri, se fardeaza etc? Ca sa atraga baietii.La varsta asta, baietii cauta sex si fetele dragoste.
Oricum ai lua-o, baietii pot ademeni fetele cu cateva cuvinte.
Fetele se lasa.Toate se schimba pentru ca vor sa intre in tipare si cred ca este foarte,, normal'' sa te machiezi, sa umbli in haine sumare(fuste mini, decolteu, sutien) la varstele astea.Parintii sunt inconstienti.

Pot parea moralist, dar asta e parerea mea.

| LeontinAndrei a răspuns:

Mentalitatea difera de la persoana la persoana. Problema nu este doar la noi sau doar la voi. Este o problema a generatiilor mai tinere. La moda acum este sexul, iar notiunea de dragoste dispare tot mai mult cu fiecare an ce trece. Acum, la moda este "dragostea" pe interes, lucru pe care il stim toti. Exista totusi si persoane ce au trecut printr-o astfel de experienta neplacuta cand au iubit si au fost parasiti, lucru ce a produs o schimbare in mentalitatea lor facandu-i si pe acestia sa faca la fel la randul lor. Un al factor este proasta educatie primita de catre copii cat sunt mici, un alt lucru ce nu cred ca mai trebuie explicat. Sunt foarte multe lucruri ce pot avea ca rezultat acea "satisfactie sadica" de care spuneai tu.

| ElDictator a răspuns:

Nu ne place, ti se pare.
Vezi ca nu ti-ai facut tema la mate completa, si o sa se supere profa pe tine.

| LalLyBoOmD explică (pentru ElDictator):

Wow, de unde ai ghicit? O_o laughing Mi se pare? Daca mi s-ar parea, nu as vedea in fiecare zi baieti care umbla dupa orice fata pe care o gasesc, le amagesc si apoi le spun pa-pa.

Un raspuns foarte bun Baloo, dar de exemplu un baiat care umbla dupa toate fetele, si mai destrabalate si mai timide si cuminti, le tine 2 saptamani si se da la ele, apoi cauta altele, si nu are parte de sex sau altceva, ce intentii are? Nici nu e cine stie ce tip popular care vrea sa se dea mare cuceritor in fata prietenilor! Si am vazut multi care fac asta! Nu pot crede ca nu-si dau si nu cred ca am eu vedenii!

| ElDictator a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Sati explic eu cum sta treaba

Baietii aia care umbla dupa toate fetele, sunt niste cocalari prosti (si de regula virgini) a caror scop primordial e sa duca busteanul la castor. Daca vorbim de o varsta mai frageda (desi am inteles ca astia se cotaie de la 13 ani) atunci e vorba de un caracter in formare a viitorului cocalar.
Dar o meritati, pentru ca astia sunt baietii care va plac. Aia care stiu cu adevarat sa va aprecieze, care va inteleg si care vor de regula ceva mai mult sunt friendzonati foarte repede.
E vorba de tipu de om, nu neaparat de baieti sau de fete. Asa, puteam si eu sa intreb : fetelor, de ce sunteti niste panarame? de ce schimbati partenerul ca pe ciorapi? de ce bla bla. Dar as fi generalizat, si paream la fel de prost cum ai parut tu acum
Intelegi unde bat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Nu neaparat aia, dar poate sa se distreze.
Acorda si tu voturi/funde oamenilor care ti-au raspuns, ca bine ti-au zis.