| RAY a întrebat:

Baieti v-ati simtit vreodata iubiti de fete cu adevarat? voi credeti ca exista fete care iubesc, care simt ceva pentru iubitul lor nu doar interese?

Răspuns Câştigător
| ClaviusLord09 a răspuns:

Nu te mai lua dupa toate ineptiile spuse aici de indivizi dubiosi si tipe pentru care prefacatoria e meseria preferata.
Daca ai avea tu cea mai mica idee despre cum femeile ajung sa manipuleze barbatii pana la cel mai inalt nivel te-ai convinge ca e o mare minciuna.
Un fel de efectul Placebo la scara redusa, pentru a indobitoci si mai mult indivizii cu o cultura saraca, usor naivi si un viitor incert. E ceea ce se spune prin mass-media, filme lacrimogene si maculatura de prost gust. De ce? Pentru ca sexul vinde si la fel opusul, in speta - sentimentul de iubire.
Mintile slabe si inculte ajung sa creada pana si un guru parlit sau un vraci care le promite o viata tumultoasa, plina de bogatii sufletesti, fericire, bla, bla.etc.
In viata trebuie sa ai grija ce prieteni iti alegi si in general fii cu ochii in patru. E un ocean plin de rechini si sunt foarte infometati. Peace!

11 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Eu cred ca faci parte din categoria acelor baieti "buni" de aceea ai si pus aceasa intrebare...parerea mea este ca depinde de la caz la caz pentru ca e posibil sa te indragostesti de o fata foarte tare, sa iti placa atat de mult incat nu mai poti rezista fara ea (asta daca ai o relatie cu respectiva) si cand vine mometul sa va despartiti din diferite motive simti ca iti pica cerul in cap si ca alta nu vei mai gasi ca ea si asa mai departe.Aici tine si de fidelitate de asemenea.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Bineinteles ca exista fete care iubesc cu adevarat. in Romania mai putine decat in alte tari asta e clar. Foamea de bani si avantaje le fac pe romance sa nu mai iubeasca din suflet cum o facea odata

| AdelaElena88 a răspuns:

Ca fata îți spun din punctul meu de vedere ca nu toate fetele sunt la fel.Asa este, societatea s-a schimbat, acum mai nou exista relații bazate conștient pe un interes cunoscut de ambii parteneri, mie mi se par mai mult afaceri, decât relații.Personal îți spun că da exista iubire și fără interes.In ziua de azi sunt o mulțime de femei independente și singure care sunt mai mult decât sigura ca nu îți vor vrea banii pentru ca știu cum sa ii câștige singure.Vor un suflet lângă ele, un om care sa le ia în brate atunci când lucrurile merg prost și sa nu fuga ca un puștan când da de greu sau apar responsabilități. Exista și femei care își doresc o familie, sa construiască ceva frumos cu în bărbat lângă ele.Totodata ele nu își vor pierde identitatea lor pentru el, vor echilibru, loialitate și comunicare din ambele părți. Ca fata îți spun personal ca iubesc fără niciun interes, iubesc atât de mult încât îmi este frica, nu o frica de eșec neapărat, ci mai degrabă graba o frica când ma uit la cel de lângă mine și îmi dau seama cat de mult valorează, cat este de important pentru mine și cat de mult îl iubesc ( probabil și pentru ca vârsta îmi permite sa fiu imatura și netrecuta prin viata)Însă, de un lucru știu sigur.Ca îmi doresc sa construiesc ceva cu bărbatul de lângă mine, sa evuluez atata eu ca individ, cat si noi ca intreg, nu care sa ma întrețină sau de care sa depind financiar sau sa îl distrug, în niciun caz, pentru ca știu ca viata îmi va intoarce o palma dura dacă îmi bat joc de un om; nicio fapta nu rămâne neplătita.Eu cred ca exista dragoste adevărată, însă oamenii se așteaptă sa o găsească gata preparata și ambalata.Total greșit! Dragostea nu o găsești, de aceea sunt multi oameni nefericiți, pentru ca tot cauta un om perfect pentru ei. Dragostea o creezi chiar tu, împreună cu cel de lângă tine. Evident vor fi și zile mai furtunoase, pentru ca nu este menit sa fie totul perfect, însă depinde de amândoi cat de mult va doriți sa luptați și sa nu va dați bătuți. Unii din păcate renunța prea ușor, iar alții nu renunța când trebuie ( ma refer la relațiile toxice ).Tot ce contează este sa fii în primul rand sincer cu tine și apoi cu persoana din fata ta. Iubirea e magica și numai doi oameni suficient de puternici și determinați care trăiesc într o lume atâta de zdruncinata sunt in stare sa lupte pentru ea.O seara faina

| RAY explică (pentru AdelaElena88):

Ma bucur ca existi, poate cer eu prea multe de la oamenii si ma simt dezamagit mereu

| AdelaElena88 a răspuns (pentru RAY):

Posibil sa ai așteptări prea mari de la omeni, însă nu gândi ca ceri prea mult.E normal sa ceri mult, dacă valorezi și poți oferi multe.E bine sa mai lași din așteptări și sa ii spui celui de lângă ce îți dorești cu adevărat, pentru ca el nu îți poate citi gândurile. Dacă vezi ca nu ii pasa și nu e receptiv, atunci știi ca nu ești lângă persoana potrivita.winking Multa bafta, capul sus și ai grija de tine!

| RAY explică (pentru AdelaElena88):

Despre sugarbaby ce parere ai?

| AdelaElena88 a răspuns (pentru RAY):

Nu mi se pare o relație, acolo nu exista iubire, doar o pipita materialista și un bogatan trist și singur care nu poate tine o relație, asa ca se mulțumește cu o fata tânără și naiba care cauta sa se amageasca, crezând ca fericirea se afla într o geanta Gucci și pantofi Louis Vuitton.

| AdelaElena88 a răspuns (pentru AdelaElena88):

N aiba*

| smaly a răspuns:

Sigur caci sunt dar ft puține.

Răspuns utilizator avertizat
| silverandry26 a răspuns:

Depinde de personalitatea fetei ..eu cred ca daca tu simți ca ea nu te folosește pentru placeri...e totul perfect, Daca tu o iubesti cu adevarat si nu te deranjeaza comportmentil, Poti sa nu-ti faci griji,
unele fete au un inima de aur si daca ea nu se cearta des.te asculta, respecta, nu gaseste cauze pentru a nu se vedea cu tine, poți fi sigur că ea te iubește.
Si da fetele pot iubi cu adevărat..nu doar pentru placeri