| Noexam a întrebat:

Baieti, voi mai aveti incredere in femei?

Răspuns Câştigător
| CosminC86 a răspuns:

Salutare. Din experienta "vasta" pe care o posed, mi-am dat seama ca femeile sunt un mister. Nu pot sa le inteleg, isi schimba opiniile si prietenii mult prea repede. De exemplu o colega de a mea in clasa a IX-a era un inger. Frumoasa, educata, de treaba si nu in ultimul rand inteligenta si imi era o prietena foarte apropiata. Acum in clasa a XI-a i-a intrat figurile in cap si se comporta ca o parasuta semidocta. Am citit undeva ca de vina ar fi hormonii, sau ceva de genu'. In fine, in concluzie, eu nu am incredere in nimeni, nici in femei, nici in barbati. Singurele persoane in care am incredere totala sunt parintii mei. Totusi nu cred ca ar trebui generalizat... Poate am avut eu ghinion sa dau numai peste uscaciuni. Probabil exista femei care si-ar putea da viata pentru barbati. (desi ma cam indoiesc.)

Răspuns utilizator avertizat
| shadow72 a răspuns (pentru CosminC86):

Te indoiesti bine

33 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Pune aceeasi intrebare tatalui si bunicului tau....sunt trecuti prin viata dar stiu sigur ce o sa raspunda.

| RAY a răspuns:

Eu nu cred in nimeni si nimic ori ca e barbat sau femeie am realizat ca toti te dezamagesc pana la urma si te tradeaza,crede doar in tine atat,nu iubi,nu crede in nimeni asa e cel mai bine, ori cat ai iubi femeia ea tot te va insela, parasi cand dai de greu, cu toti traim ca sa ne folosim de alti ca unelte sexuale, fianciare

| OnuOnulică a răspuns:

Nu am avut niciodată...de ce să am fix acum?

Răspuns utilizator avertizat
| OnuOnulică a răspuns (pentru Noexam):

Mersi la fel nici nu intenţionam să am.

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Nu incerca sa scuipi acolo unde vei pupa toata viata. Si sa nu uiti niciodata ca si mama ta este tot femeie.

Răspuns utilizator avertizat
| Pricked a răspuns (pentru Noexam):

"Nu am zis ca sunt tarfe, desi majoritatea femeilor sunt tarfe. Nu am spus asta [...]" N-ai spus-o, ci ai scris-o. Pe lăngă faptul că eşti ingenuu, inocent şi candid (aş continua lista, însă nu m-aş încadra în limita de cuvinte impusă de admini), mai deţii şi genialitate.
Tu, perfecţiune virilă, nu mai generaliza atât.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Noexam):

Esti un misogin convins...Nu stiu ce varsta ai si ce experinta ai tu cu femeiile!
NU uita ca FEMEIEA te-a nascut si crescut si cel putin teoretic FEMEIA va fi viitoarea mama a copilor tai.
Nu uita ca si femeia ca orice om trecand prin anumie etape ale vietii (decesul unei persoane dragi, nastera copiilor, menopuaza), trec anumite stari care nu pot fi expicate.
Daca au fost femei in viata care te-au dezamagit, asta nu insemna ca trebuie sa arunci cu noroi in toate....Cate femei ai cunoacut? Sute?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Tu cati ani ai? Ce studii? Eu cred ca tu nu stii ce semnifica acel cuvant, adica "misogin". Cum ai dedus faptul ca urasc femeile? Unde am scris "urasc femeile"? Ce replica mi-ai dat: "esti un misogin convins". Nu, nu am cunoscut sute de femei, nici mii, ci zeci de mii, evident, nu in realitate. Eu nu o sa am copii, fiindca nu mai imi trebuie nicio femeie. Nu o sa fiu niciodata suficient de bun pentru o femeie. Voi femeile niciodata nu sunteti multmite. Poftim dovada:
La New York s-a deschis un magazin unde femeile pot alege si cumpara un sot.
La intrare sunt afisate regulile de functionare a magazinului:
- Poti vizita magazinul O SINGURA DATA!
- Sunt 6 etaje si caracteristicile barbatilor se imbunatatesc pe masura ce urci la etajul superior.
- Poti alege orice barbat de la un etaj sau poti urca la etajul urmator.
- Nu te poti intoarce la etajul inferior!
O femeie decide sa viziteze magazinul pentru a gasi un barbat care sa ii tina companie.

La etajul unu, pe usa este urmatorul afis:"Acesti barbati au un loc de munca!"

Femeia decide sa mearga la etajul urmator. La etajul al doilea pe usa este urmatorul afis: "Aceasti barbati au un loc de munca si iubesc copiii!"

Femeia hotaraste sa urce la etajul urmator. La etajul al treilea pe usa este urmatorul afis: "Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii si sunt extrem de frumosi!" "Wow" isi spune femeia, insa hotaraste sa mearga la etajul urmator.

La etajul al patrulea pe usa este urmatorul afis: "Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa!"

Incredibil! exclama femeia. Cu greu pot rezista! Insa decide sa mearga la etajul urmator. La etajul cinci pe usa este urmatorul afis: "Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa si sunt extrem de romantici!"

Femeia este tentata sa ramana si sa aleaga un barbat, insa pana la urma decide sa urce la ultimul nivel. La etajul sase se afla urmatorul afis: "Esti vizitatoarea cu nr. 31.456.012 a acestui etaj. Aici nu sunt barbati, acest etaj exista numai pentru a demonstra ca este imposibil sa satisfaci o femeie. Multumim pentru ca ati ales sa vizitati magazinul nostru!"

Vis-a-vis de acest magazin, s-a deschis unul asemanator de unde barbatii isi pot cumpara o nevasta.
La primul etaj sunt femei care sunt inebunite dupa sex.
La etajul doi sunt femei care sunt inebunite dupa sex si nu te bat la cap.
Etajele de la 3 la 6 nu au fost niciodata vizitate de barbati!

| h3r a răspuns:

„Bravo, toată stima, felicitări". zici toate astea unui bărbat care nu are încredere într-o femeie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru h3r):

Da, fiindca majoritatea femeilor nu merita sa aiba barbatii incredere in ele, iar cei care nu au avut niciodata incredere in femei, au procedat foarte bine. Eu am avut incredere, si am suferit ca prostu' apoi.

| Dariusuu a răspuns (pentru h3r):

Bine ai revenit!

Îmi lipseau răspunsurile tale răutăcioase :d.

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Exagerezi felicitând și încurajând un bărbat într-o astfel de situație, chiar dacă ai și tu într-o oarecare măsură dreptate.
Și dacă nu aveai încredere ce se întâmpla? În cel mai bun caz nu mai aveai relația cu tipa respectivă, iar în cel mai rău caz pierdeai pe cineva care merita încrederea și atenția ta, te merita pe tine și tu îți dădeai seama de asta prea târziu, trezindu-te în regret.
Așa a fost să fie, nu a fost cea potrivită și asta e, mergi mai departe.

Data viitoare nu te mai gândi la „cum să nu ai încredere", ci „trebuie să fii mai precaut"happy

| h3r a răspuns (pentru Dariusuu):

Hello :*
Rareori mai arunc câte un ochi pe aici...

| Dariusuu a răspuns:

Exact așa am cunoscut și eu o fată cum a cunoscut Cosmin, era bine educată, frumoasă, bună la suflet (era ). Însă încep să cred că eu am fost singurul care am văzut-o așa. Oameni nu se schimbă niciodată noi suntem cei care nu-i vedem așa cum trebuie.De vină poate sunt și măștile care le poartă, nu vreau să generalizez știu că există femei care merită să fie fericite cu orice preț happy.

O zi frumoasă îți doresc.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt din ce in ce mai multe inculte, proaste, si sunt incredibil de curve.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nici femeile nu au incredere in noi. Oamenii nu se nasc mincinosi, ci invata sa minta. Este un efect de domino, invatam minciuna unii de la ceilalti. Iubim sincer, suntem mintiti, suntem raniti. Apoi, invatam si noi sa mintim la randul nostru, pentru ca nu mai vrem sa repetam experienta.

Oamenii sunt doar rebuturi dupa o relatie esuata. Nu mai simtim la fel, nu mai iubim la fel, ne temem si mintim. Femei, barbati sau hermafroditi, functionam la fel. Desigur, intotdeauna vor exista oameni care vor refuza sa minta la fel cum vor exista oameni care vor minti pentru ca sunt slabi. Dar majoritatea mintim pentru ca ni se pare cel mai decent compromis pentru a ne atinge scopurile.

Eu nu am incredere in oameni.

| Fernando9Torres a răspuns:

Da,in mama...restu` pauza!

Răspuns utilizator avertizat
| Happyjump a răspuns:

In mama si atât.

| SorinTudor a răspuns:

Sa nu ai incredere in franele de la Dacie si in femei laughing

| shadow72 a răspuns (pentru SorinTudor):

Adanca vorba! respect!

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

De ce sa nu ai incredere in ele?

Răspuns utilizator avertizat
| Kirito21 a răspuns:

Nici femeile nu au incredere in barbati. Macar in privinta acestui aspect sa ne asemanam.

Răspuns utilizator avertizat
| mateicoca a răspuns:

I can't even trust myself.

| GodFatherZeus a răspuns:

Femeia potrivita poate face minuni, mereu va fi nevoie insa sa evoluezi tu mai intai.