| meinteil a întrebat:

Intrebare pentru baieti.
Voi mai aveti incredere in femei?
Eu unul spun sincer ca dupa anumite experiente neplacute cu ele nu mai am si cumva am decis sa traiesc singur desi cateodata as vrea pe cineva sa imi fie alaturi dar cred ca lucrul asta va ramane doar un vis.
Voi cata incredere aveti?
E o intrebare din curiozitate.

16 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Omule, ai 15 ani sa ajungi la concluzia asta? Asa multe experiente ai avut incat sa iti pierzi increderea? Nu te gandesti ca poate nu ai ales pe cine trebuia? Poate ca vina e a ta si nu a lor. Incearca sa mai cobori standardele, ca daca vrei pitzipoance, atunci da, nu vei mai avea incredere in femei.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru meinteil):

"Domn""m-au facut de bani"
Daca esti lipsit de onoare si demnitate, fiind pupincurist si lingãu binenteles ca ai fost batjocorit. Doar nu te asteptai sa le cumperi ca pe niste obiecte, ca un service.

| OldSoul a răspuns:

In viata nu poti avea incredere deplina in nimeni.

Poti avea incredere in alte peroane, doar trebuie sa fie cu o limita, asta e secretul.

Trebuie sa iti asumi alegerile, trebuie sa accepti esecurile, si trebuie sa ai curajul de a o lua de la capat, in caz contrar, nu vei gasi niciodata ceea ce cauti, ceea ce iti doresti.

| Hammurabi a răspuns:

Păi fiecare are parte de femeia pe care o merită după cum îl duce mintea și după caracterul pe care îl are (sau nu-l are).
Nu toate femeile sunt curwe și profitoare, cum spun labagii obosiți.
Dar sunt unii care, din 100 de femei, vor alege doar curwele și profitoarele.
Pentru că doar atâta pot.
Un tip, cu cât e mai nesigur pe el, cu atât e mai tentat să-i ceară ei să-i promită fidelitate.
Iar când îi ceri așa ceva, îi transmiți și alt mesaj : "Eu nu am încredere în mine. De fapt, am atât de puțină încredere în mine încât sunt convins că te vei uita după altul și mă vei înșela cu altul".
Și ghici? Deja, tu singur ca prostul, ai stabilit în subconștientul ei care e fructul interzis, care e tentația.
Așa că nu toate femeile sunt curwe, dar sunt bărbați atât de proști încât reușesc în timp record să transforme în curwă și cea mai fidelă femeie. laughing

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu fiecare are parte de femeia pe care o merita (sau barbatul), din cate stiu nu primim ce meritam, sunt destule cazuri in care se inseala unii pe altii in timp ce partenerul lor e loial.

Spui ca nesiguranta barbatilor face femeile sa insele, serios?
Caracterul infect le face sa insele.
Arunci cu nesimtire responsabilitatea unei alegeri pe umerii altuia.
Daca nu gasesti ce vrei la un barbat sau la o femeie il/o parasesti si cauti in alta parte ce vrei.
Am vazut oameni distrusi pe viata, nu mai pot avea incredere in femei si oameni general, uneori sunt paranoici si asta doar din cauza unei panarame in care au avut incredere.

| Hammurabi a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Înțeleg ce spui.
Dar cum dracu' să ajungi să ai încredere într-o panaramă?
Sunt orb, sunt prost sau sunt atât de disperat încât nu mai văd nimic în fața ochilor decât peezdă, iar după ce mă descarc suficient încep să mă prind unde mi-am băgat-o?
Cum să ajungi să ai sentimente dacă e panaramă? Nu te prinzi de la început că e panaramă? Dacă se întămplă asta, înseamnă că sunt mai prost ca ea și că îmi merit soarta. (înțelegi că vorbesc la persoana întâi pentru că nu vreau să se interpreteze că jignesc pe cineva)
"caracterul infect le face să înșele"
Corect. Foarte corect.
Dar revin la aceeași chestie. Cât de orb poți să fii să apuci să investești sentimente fără să te prinzi că are un caracter infect?
Nu ești un tip slab și disperat dacă te arunci așa în tot ce-ți iese în cale?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Hammurabi):

Ba da, sunt prosti si naivi iar alea fiind panarame isi bat joc de ei si ii mint iar ei cred.
Ar fii bine sa se prinda toti de ele, de la inceput dar deh...nici aia nu vor sa fie asa,dar fiecare are o anumita capacitate de intelegere,iar unele lucruri ii depasesc si nu au ce face.
Daca e panarama nu inseamna ca e si proasta, tie poate ti-e usor sa iti dai seama, dar multi isi dau seama prea tarziu.
Faza e ca sunt destule cazuri cand totul pare ok si dupa ceva timp iese si adevarul la suprafata, mai ales de la oameni de la care nu ai fi crezut vreodata ca o sa faca asa ceva.
Dar in fine, inca sunt femei si barbati ok, trebuie doar sa alegem bine( zic in general).

| Endoryus a răspuns (pentru Hammurabi):

"Cât de orb poți să fii să apuci să investești sentimente fără să te prinzi că are un caracter infect?" Cate femei de genul nu exista in lume. Care stau cu hoti, drogati, betivi si alte n genuri de jeguri. Cum de stau cu aia? E o intrebare buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Fiindcă acele tipuri de femei adora și dramele. Pe principiul "as long as you love me" cum sa nu.

| PersonajFictiv a răspuns:

Majoritatea sunt c*rve si atat,cum si majoritatea barbatilor sunt tot c*rve si atat.

Gaseste-ti o femeie ok si prieteni ok,in rest nu mai conteaza nimic,da-i dracu pe toti si tot ce tine de ei,astia o sa ajunga sa si-o traga intre ei,apoi o sa dea vina pe karma.

Am invatat in timp sa simt oamenii,cum sunt,sa vad prin ei ca prin sticla,am si lucrat mult la asta,conteaza mult sa ai o intuitie buna si sa fie mai presus decat orice si oricine,ea nu te minte daca e buna, doar oamenii o fac.
Dar te poate insela si intuitia daca nu ai lucrat mult cu ea, de aia ai nevoie de mai multe indicii cand vine vorba sa spui de o persoana cum e.
Increderea difera de la o persoana la alta, fie ca e femeie fie ca e barbat.

O zi buna sa ai, cauta ce e mai bun in viata asta, lasa laba.riile astea, daca te plangi de oameni ca sunt c*rve nu-i transformi in sfinti, doar iti pierzi timpul, de ce te uiti la rahat in loc sa cauti o imagine mai buna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte multe din ele sunt niste razgaiate narcisiste suparacioase in draci. Daca le eviti pe astea si ai noroc de femei mai mature si nu printesele imature ale lui tati, da, inca poti avea incredere.
Evita-le pe cele mentionate, pe cele care vor lingai. Alea nu sunt de incredere absolut niciodata. Duhnesc a falsitate acele fiinte, foarte rele, desi la suprafata se dau angelice.

| ngllllll a răspuns:

Si baietii si fetele sunt neserioase. Dar uite-te bine, deschide bine ochii. Pe mine o fata nebuna chiar m-a drogat, nu stiu ce mi-o fi pus. Sunt fel si fel de fete si baieti. Altii umbla cu feromoni sa atraga fete

| Opianne a răspuns:

Întotdeauna se pune și următoarea problemă: ea poate avea încredere în tine?

Răspuns utilizator avertizat
| ConstantinescuLeonard a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie cu tine prietene, si am ales burlacia! Mai bine singur, decat in pat cu dusmanul!