| vdvdzbzfv a întrebat:

Băieți, vreau să vă întreb ceva... Dacă ați avea o iubită cu fantezii mai extravagante, gen: faceți dragoste cu ea, ea vă leagă cu sfoară de pat, v-ar lovi în testicule cu palmele, v-ar mușca de fese, și alte chestii din astea deviante și dacă i-ați spune că din cauza comportamentului ei ciudat intenționați să o părăsiți iar ea v-ar amenința că dacă o părăsiți o să vă omoare în somn, că spune ea*ori cu mine, ori fără nicio altă femeie în viața ta*...Deci am ajuns să-mi fie frică de o fată, cât sunt eu de mare. Știu că în trecut ea a suferit de tulburare bipolară și și-a înjunghiat fostul iubit, dar asta se întâmpla când ea era la liceu, ea având acum 21 de ani, eu 20 și luase tratament și îi trecuse. Chiar mi-e frică să nu îi treacă prin cap să-mi facă ceva rău, mă suspectează mereu că vorbesc cu alte fete, îmi verifică hainele, telefonul în fiecare zi, sunt disperat, o iubesc mult dar nu știu cât mai pot să rezist în stilul ăsta. Spune des că dacă am de gând să o las o să mă găsească și în gaură de șarpe și o să mă omoare și că o să se omoare și ea după.

5 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Ar avea nevoie de o internare la psihiatrie.
Nu cred ca ti-ar putea face ceva foarte rau dupa despartire, avand in vedere ca tu esti barbat si ar trebui sa te poti apara sau fugi. Cel mai bine ar fi, dupa cum a spus si alt user, sa o faci pe ea sa se desparta de tine.

| OMFGConrad a răspuns:

Fanteziile sunt ok, până la un anumit nivel, pe care trebuie stabilit împreună. În ceea ce privește gelozia și taiatul beregatei, din ce spui aici aș crede-o în stare...ori o faci să se despartă ea de tine ori la poliție cu ea.

| Mada1920 a răspuns:

Ai o iubita mai mult decat redusa mintal, iar tu dai dovada de lipsa de maturitate, daca se comporta in acest mod o parasesti direct, nu ii mai permiti sa vina la tine acasa, rupi toate legaturile cu ea si stai fara grija ca nu este vreo clarvazatoare sa stie ce vei face si cum, sa vina dupa tine. Daca te mai ameninta du-te direct la politie si o sa-i dea preaviz sa nu se mai apropie de tine.

| JustAsking21 a răspuns:

Bipolaritatea nu e o boala curabila, trebuie sa ia pastile daca vrea sa fie "normala".
Cel mai bun lucru pe care il poti face e sa te muti in alta tara, sa iti schimbi numele, sa iti stergi toate conturile de pe retelele sociale, sa nu mai apara niciodata o poza cu tine pe internet si sa iti iei si toata familia ca sa nu pateasc nici ei nimic. Asa cvei duce o viata fericita.
Sau vorbesti cu parintii ei sa o trimita la un sanatoriu pentru ca are neaparata nevoie de ajutor.

| internetBrowser a răspuns:

1.Legat de partea cu lovitul in testicule sunt unii baieti (printre care si eu) care au acest fetish, dar prietena mea niciodata nu intrece masura si se opreste la timp.
2. Daca ea cand era in liceu si-a injunghiat iubitul inseamna ca are mari probleme cu capul si ar trebui internata intr-un spital de psihiatrie.Nu este deloc de joaca cu ea, ai grija mare daca cumva te desparti de ea, din ceea ce ai scris as crede-o in stare sa te ucida. Daca totusi vrei sa te desparti de ea, cel mai bine ar fi sa o determini pe ea sa se desparta de tine.