| careestefazafrate a întrebat:

Hey TPU, cum să rezist la cămin (la facultate) dacă am probleme mintale (Tulburare de personalitate evitanta + anxietate sociala)? Eu nu sunt o persoană comunicativa și îmi este frica de oameni. (nu vreau sa renunț la facultate) ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt și tăcuți în cămin. Așa că o să reziști.

| StoicAnalysis a răspuns:

Te expui treptat la stimuli sociali, dar cu pasi mici. Cu cineva la fel de tacut, apoi cu cineva putin mai vorbaret, si tot asa putin cate putin. Rezisti tu, n-ai treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te aliezi cu persoane introvertite și tăcute și vă faceți un grup al vostru.