| MentalDisorder2 a întrebat:

De ce mereu pe net,cand caut Tulburare bipolara imi da
Tulburare bipolara/Manie
Daca ai manie, ai si tulburare bipolara? Nu poti avea doar una?
laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai tulburarea bipolara ai anumite "manii", adica apucaturi, de aici si legatura lor stransa.

| MentalDisorder2 explică (pentru Violleta2022):

Multiumesc frumi laughing
Asta e tot ce voiam sa stiuwinking

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Mania si depresia sunt definite ca alterari ale starii de dispozitie a unei persoane. La persoanele cu tulburare bipolara starea maniacala si starea depresiva au o succesiune ciclica. Cu alte cuvine, persoana penduleaza ciclic intre exaltare si depresie.

| MentalDisorder2 explică (pentru alessia5158):

Si commentu tau m-o ajutat, Ms :3

Bula
| Bula a răspuns:

Dai gresit cautarea.
Tulburare BIpolara inseamna ca esti dus cu capul. Pe AMBELE parti, cu totul...

| MentalDisorder2 explică (pentru Bula):

Ii bun, daca eu am Anxietate sociala bipolar si manie, si poate-s psihopat laughing)
Is dus rau cu capu? xD