| Morbid a întrebat:

Baietii care nu prea aveti "succes" la fete, ati simtit vreodata ca nu mai dezvoltati nici un pic de empatie pentru unele fete?

Răspuns Câştigător
| Danny28 a răspuns:

Am fost refuzat de extrem de multe ori, am încercat să fiu cât mai bun pentru ele și mereu am rămas cu ochii în soare, sufeream ce-i drept, dar acum nu mai simt nimic. Nu mă mai impresionează nimic la vreo fată, nici măcar fizicul. Mă doare undeva. Viața nu se învârte în jurul unor purtătoare de vagin. Acum îmi văd de hobby-urile mele și nu-mi mai bat capul.

| Morbid explică (pentru Danny28):

Interesant raspunsul tau. Meriti funda.

21 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand "nu ai succes", de obicei nu incerci unde trebuie.
Empatia e irelevanta in procesul "agatatului", e mai bine sa scapi de ea.

| Morbid explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Doar femeile casatorite imi zambesc acum laughing))

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Morbid):

Sa stii ca aventurile cu ele sunt cele mai bune.
*asa am auzit* laughing

| 1997onur a răspuns:

Nici nu încercă și nici nu vreau și nici nu o sa vreau sa ies vreodată cu o fata sau oricine am munca mea șk inima mea din poza.

| LonelyGuy07 a răspuns:

Normal ba chiar o ura viscerala am dezvoltat, cand esti refuzat la foc automat nu poti avea empatie pentru asa ceva doar daca esti lovit la cap

| Morbid explică (pentru LonelyGuy07):

Inseamna ca le iubesti prea tare. Ma refeream sa le vezi mai nefolositoare decat un obiect. Adica sa te uiti in gol la ele pana nu iti ofera un beneficiu.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Morbid):

Si ce ai vrea sa fac la 50-100 de fete care ma refuza incontinuu sa le dau limbi in cur asta zici, daca nu stii sa intelegi un mesaj nu e vina mea

| OmBanal33 a răspuns:

Cam da, trebuie sa recunosc ca am si niste principii pe care nu le pot incalca, de aceea probabil o sa gasesc o fata greu, dar m-am impacat cu ideea.
Sa zicem ca o fata care nu ma impresioneaza din punct de vedere al intelectului, daca nu are respect fata de ea si se dezbraca in fata mea, nu se misca nimic la mine...

| SatinEffect a răspuns (pentru OmBanal33):

Ce inseamna sa te impresioneze cu intelectul? Cu ce te ocupi, ce hobby-uri ai?

| OmBanal33 a răspuns (pentru SatinEffect):

Sa fie cu capul pe umeri, realista, sa nu fie naiva, sa pot purta o discutie lunga si intensa, sa dezbat subiecte interesante, sa nu se piarda in societate, sa aiba incredere in ea si in actiunile ei, sa fie directa.
Sa nu se balbaie cand vorbeste, sa ma impresioneze cu informatiile pe care le detine intr-un domeniu greu de digerat...
Asta conteaza pentru mine mai mult

| Morbid explică (pentru OmBanal33):

Esti din ala cum ii zice.
Sapiosexual?

| MorcovMajestic a răspuns (pentru OmBanal33):

Si tu ce oferi rolling on the floor ca interesant pentru mine nu inseamna interesant pentru tine, pentru mine pareai un om banal pe toate planurile dinainte sa iti vad numele rolling on the floor

| Kiran a răspuns:

Pai problema este la ei, nu la fete. inloc sa invete din greselile altora, (ca in matematica, istorie, etc) ei fac fix aceleasi propozitii si lucruri ca altii zeci de pretendenti. e plictisitor pentru o fata sa raspunda stiind ca ai venit cu gandul sa fiti impreuna. nimeni nu mai "munceste" pentru ceva ca sa merite

| Morbid explică (pentru Kiran):

Esti fata? De ce sa "muncesc" eu cand ea isi alege automat partenerii?

Eu invat din greselile mele si au fost multe mi-am pierdut timpul si energia sa incerc sa tin o fata langa mine.

| Kiran a răspuns (pentru Morbid):

Nu sunt laughing dar pana la urma ma pun in locul ei, ca si in realitate. mereu va fi greu, la scoala, familia, la munca, oriunde o sa fie un calvar. dar cred ca remediul e partenerul / partenera. ei ne fac sa continuam sa respiram in praful asta al vietii laughing
Si ea a invatat din greseli. daca accepta rapid, cine garanteaza ca nu doar vrei sa o regulezi si dupa sanatate? nu e ca si cum vede asta la altele sau vede cum renunta un doritor de relatie imediat ce ii raspunde mai rece

| Morbid explică (pentru Kiran):

"ei ne fac sa continuam sa respiram in praful asta al vietii".
Ce remediu? Ca unele sunt atat de lipsite de empatie si ele incat ar fi in stare sa te bage in mormânt sau s-ar bucura daca tu o duci rau. Nu mi-am primit atatea reprosuri de la barbati + familie cat mi-am primit de la niste fufe care nici macar nu ma cunosc. Si nu am baut nici macar un pahar de suc. laughing

"daca accepta rapid, cine garanteaza ca nu doar vrei sa o regulezi si dupa sanatate? "
Ei bine daca nu accepta sanatate din partea mea. Alea sunt probleme la bibilica si sunt multe fufe care n-au incredere in tine.
Eu inteleg ce zici dar Tu chiar crezi ca una care se lasa greu vorbeste doar cu tine? Una care are tamblaua facuta de barbati care roiesc in jurul ei binenteles ca se lasa greu. Ca sa vada care pica. Una cand vrea sa fie cordita se lasa si din prima. Sunt studii facute pe fatuci din astea ce au la bord la numai 22 de ani mai multi decat ai tu in intreaga ta viata.

| Kiran a răspuns (pentru Morbid):

Pai daca dumneata consideri ca ai dreptate si "toate" femeile sunt niste "creaturi fara inima", atunci ai 2 variante, ori intri in castitate, ori accepti situatia ta si astepti "randul" pentru una.
Exista si exceptii, doar trebuie sa intelegi ca oamenii nu sunt perfecti fix cum vrei tu, dar recomand sa ramai la varianta ta, compara relatia cu alegerea unui autovehicul, in Romania avem Dacia ca masina "nationala" sa ii spunem asa, dar majoritatea aleg alte tipuri de autovehicule. tu nu esti obligat sa apelezi la prima fata care iti raspunde sau careia ti s-a pus pata. pur si simplu, intelege ca toti avem un trecut care nu il doream dar care ne-a schimbat modul de a gandii, oricum spor laughing

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Kiran):

Adevarul e ca femeile aleg in ziua de azi cu inima si nu cu altceva, nu inteleg pana la urma chestia asta vai e plina lumea asta de misologini si de asta fetele ii refuza ( what a joke ), pana la urma care e problema frate fiecare are dreptul in a le uri sau iubi, e ca intr-o competitie daca unu te-a intrecut la ceva si te-a invins trebuie sa ai simpatie pentru el, chiar daca e mai bun ca tine laughing extraordinar, asa si cu jegoasele astea cand te tot refuza ca nu le place muianul tau, nu domne indiferent ca te umilesc niste fete tu tot nu trebuie sa fii misogin NU AI VOIE

| Morbid explică (pentru LonelyGuy07):

La 50-100 de fete ar trebui sa te obisnuiesti.
Eu mi-am luat primul refuz de la una logodita si am plans in baie 2 saptamâni deoarece eram indragostit de ea.
Si a doua 2 luni am plans.

Pai daca te umilesc trebuie sa fi si tu mai placut ma frate(uite daca crezi ca aia e o javra jegoasa nu spui) te porti frumos. deoarece uite tu m-ai facut prost, pai daca esti tare in clanta si eu pot sa te caftesc peste nas si sa te fac in toate felurile. Asa si cu ele, degeaba repeti acelasi cerc vicios cu toate si le vorbesti urât "abtine-te" pe mine ultima m-a facut sa ma simt ca ultimul hartuitor ca asa ii s-a nazarit ei. Asa pot face toate daca le raspunzi urât te pot face sa te simti ca ultimul ratat si javra de om, Desi tu poti o om cum se cade.

Ce vreau sa spun este ca nu te-au umilit, tu le-ai facut sa te umileasca pe tine. Nu poti da vina pe ele.

Mai citeste si tu psihologie feminina (seductie alea alea) ca altfel o sa fi mâncat de femei. Eu am investit pe Putin 2000 Ron in asa ceva. Da mi-a prins bine ca am invatat ceva. Altfel ai sa fi mâncat cum am mai zis.

Seara frumi.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Morbid):

L-ai avut mentor pe cel mai alpha barbat din Romania Loren Loghin te pomeni laughing) faimosul latino lover logodit cu o soba de teracota big grin