| Jack99 a întrebat:

Intrebare pentru fete, ce parere aveti de baietii care va scriu pe Facebook? Vorbiti cu ei, ati iesit vreodata la plimbare?

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Depinde dacă întâlnesc un băiat care le place lor.

| Nemessys a răspuns:

Fiecare fata are părerea ei despre asa ceva. Pana la urma Facebook ul este o rețea de socializare ca toate celelalte unde poți vorbi și cunoaște persoane noi. Sunt unele care au Facebook ul extrem de privacy și vorbesc pe el numai cu persoane foarte apropiate iar altele care accepta orice cerere d eprietenie și răspund la orice mesaj ( atat timp cât e scris cu cap și bun simt). Mai sunt și unele speriate de bombe care dacă le scrii un simplu,, buna " deja se simt atacate și se comporta de parca ai vrea sa le rapesti. Depinde peste cine dai. Începutul conversației conteza cel mai mult și profilul tău. Dacă scrii mesaje cu cap și profilul arata ok atunci ai șanse la conversatii normale. Apropo, te sfătuiesc sa țintești spre fete de 16-17+. Cu alea ai ce sa vorbești mai mult, la restul vezi dosar,,?"

| Furnicuta000 a răspuns:

Fiecare fata (chiar si cele care nu au poza la profil) primeste mesaje pe Facebook de la baieti/barbati, mai ales daca accepta cereri de prietenie de la necunoscuti. Majoritatea sunt bagatori de seama si disperati care dau si ei mesaje la toate fetele in speranta ca prind ceva in plasa. Eu nu incurajez fetele sa le dea atentie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă-mi scrie "hei, ce faci" nu, nu vorbesc.

| Albastrumarin a răspuns:

Salut! Depinde. Nu e oke pentru ca nu știi cu cine ieși, dar dacă e din școala să zic, poate e mai timid și nu știe cum să intre În vorba. Dacă vrei să iesi Ți-aș recomanda să mai Chemi pe cineva cu tine, ca o ieșire afara, nu neaparat date. Grija de tine!