| AdelaPopescu a întrebat:

Barbatii din zodia Pesti pot iubi cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| alexxx_5812 a răspuns:

Bravo ai foarte mare dreptate sunt Peste(la zodie ma refer)sa nu se inteleaga altcevahee hee...asa este iubim femeile pe care nu le putem avea iar cand vine vorba de relatii sa stii ca suntem fff deschisi la innceput dar pe parcurs foarte alunecosi happy, nu cred in zodii sau chestii de gen dar ai spus un adevar adevaratbig grin

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, consider, ca atat pestii, cat si persoanele, aflate in alte semne zodiacale, pot iubi.
Repet, si ce ti-am scris si la cealalta intrebare pe aceasta tema (toate argumentele se aplica si aici):
Iarasi te-ai certat cu iubitul (ti-am mai citit postarile de genu')? oh go on
Ce ai ma cu ei? big grin Au si ei calitatile lor, au si defecte, ca orice om. N-am avut nici o relatie cu un peste, dar ca prieteni/amici mi se par chiar foarte OK. Si pana la urma nu trebuie sa crezi chiar tot, ce se scrie in zodiac. Daca ar fi totul adevarat, atunci toti pestii (sau oricare alta zodie), ar fi, ca trasi la indigo. Dar in realitate nu sunt. Nu?winking
Eu personal cred in zodii doar partial, cam 20-30%. In rest, consider, ca fiecare este special, diferit. Conteaza foarte mult educatia fiecaruia, mediul din care provine, datele genetice, evenimentele importante din viata, care isi pun amprenta pe caracter, s. a. m. d. Nu e nevoie sa generalizam chiar atat de mult, cum o fac cartile zodiacale. Totul sta in mainile noastre. Noi singuri ne creem viitorul si formam personalitatea, caracterul. Daca in zodiac s-ar scrie, ca esti (ca ar trebui sa fii), sa zicem, rautacioasa sau proasta, de maine ai deveni asa? Nu cred. Deci?winking
Sa ai grija de tine! Numai bine!

NOname
| NOname a răspuns:

@Username, si eu ti-am dat contraargumente, care le gasesti aici http://www.tpu.ro/......-cel-mai/. Numai bine!

| DenisaAbdn a răspuns:

NU. M-am lamurit din postarile tale. Sunt diabolici, parsivi, ipocriti, demonici si infideli. Basca, le place si Angelina Jolie. ( n-am omis nimic, nu? )

Ah dar ce mult am iubit un Peste. Si el pe mine...

| amanda33 a răspuns:

Orice om poate iubi cu adevarat daca scanteia este mare la inceput si flacara relatiei bine intretinuta pe parcurs. nu conteaza semnul zodiacal. si eu iubesc, dar nu arat asta decat f rar. asta nu inseamna ca nu o fac. si un peste poate iubi chiar daca nu o arata.

| LoveAngel223 a răspuns:

Va implor lasati zodiile in pace nu asta conteaza daca vrei sa iti faci o relatie conteaza cat de mare este scanteia dintre voi.

| alexxx_5812 a răspuns:

Corect ai dreoptate din nou nu am cu ce sa te contrazic dar iti dau si un exemplu bun parerea mea,"de ce cauti mereu o noua aventura" este acel sentiment placut la inceput cand este adevarata iubire iar dupa un timp intervine monotonia incep certurile gelozia dar sa stii ca nu suntem in totalitate noi de vina.Suntem tineri trebuie sa ne traim viata cum credem noi ca este mai bine indiferent daca gresim sau nu. Iar cu zodia se pare ca ai dreptatehee hee cine este in zodia Pesti au ceva aparte dar iti spun si un secret pentru ei ramane mereu cineva special aocolo, iar aceea persona nu se va uita niciodata si va fi singura lor slabiciune permanenta worried poate mai tarziu dupa o anumita varsta te gandesti sa te asezi si la casa ta sa ai o familie dar nu prea devreme sunt alte prioritati care trebuiesc indeplinite. Dap iar ai dreptate dar nu in totalitate, nu ma combinam cu alta pentru sex(aici ai gresit) nu era pregatita si nu vroiam sa o influentez nu imi place sa am putere asupra unei persoane cum nu imi place nici ea sa aiba putere asupra mea. Iar pana la urma tot noi suferim mai mult crede-ma iti spun din totate greselile pe care le-am facut si le fac.Sa iubesti o persoana este usor dar sa te iubeasca si ea la fel de mult cum o iubvesti si tu este inposibil iar acel inposibil inca il caut.BfT

| AdelaPopescu explică:

Nu ar trebui sa credem in zodii ok dar daca privesti atent observi anumite coincidente, toti barbatii din Pesti sunt la fel, indiferent de ce zici tu. La alte zodii mai sunt diferente, mai depinde de indivizi, dar cand e vb d pesti se intampla ceva fabulos.sunt toti la fel! Sunt niste reguli care se repeta mereu. Daca nu stii nu vorbi. Stiu ca poate sa sune ciudat sau aiurea, dar asta este.barbatii pesti sunt creati de diavol. Bye Reea, nu te mai agita si nu mai posta decat sa faci ca un pepsi aici.

| AdelaPopescu explică:

No Name, ti-am raspuns la cealalta intrebare mai amplu. Nu, nu m-am certat cu iubitul pentru ca nu am relatie serioasa ca nu imi trebuie complicatii.

| AdelaPopescu explică:

Bun, iubesc si Pestii dar nu cu adevarat, adica nu pe cine trebuie si merita, ci doar pe femeile ce nu le pot avea si ce nu se indragostesc de ei, f independente emotional. punct.

| AdelaPopescu explică:

Angelina Jolie e o femeie frumoasa, nu am zis ca n-ar fi, am spus doar ca se face prea mult caz de ea de parca n-ar mai exista si alte femei pe lume. Sunt o gramada de femei frumoasa pe lume si sunt multe chiar si mai interesante decat Jolie. Alexxx, cat de mult te iubesc pentru sinceritate.iti dau si funda!

| AdelaPopescu explică:

Pana la urma mai mult fetele m-au contrazis, barbatii din zodia Pesti mi-au dat dreptate ca iubesc doar femeile independente si ce nu le pot avea si treaba asta-i dusa la extrem. Nu a zis vreun barbat ca n-am dreptate, poate am exagerat putin in legatura cu ei cand am zis ca nu pot iubi, dar pot. dar tot cam acelasi gen de femei reci incapabile de iubire. Alex, ok iti place o femeie ce pare mai independenta, dar dupa ce o poti avea, gata nu o mai iubesti? Daca intri intr-o relatie cu femeia aia de care iti place initial si incepe si ea sa te iubeasca, apoi te saturi de ea, se duce pasiunea gata, alunecos cum esti cauti mereu alta care sa nu te iubeasca, pe care nu o poti avea, tot independenta si tot asa toata viata? Ai putea sa ai o relatie stabila doar cu o femeie care NU te iubeste mult. M-am uitat putin la profilul tau si te mai contrazici. Pe de o parte zici ca e nimfoman cel care zice ca patul conteaza mai mult decat dragostea, pe de alta parte te desparteai de prietena ta si te combinai mereu cu altele doar pentru ca nu vroia sa faca sex cand aveai tu chef. Apoi cine sa va mai inteleaga?

| AdelaPopescu explică:

Cred ca de fapt nici voi nu va intelegeti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fata, ce ti-a facut de nu mai suporti pestii? ca sa incheiem discutia pe aceasta tema spune-mi unde locuieste si o sa merg sa discut cu el sa te lase in pace, sa nu te mai supere ca prea ne-ai batut la cap si ma faci sa ma iau numai de pestoaice de-acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte adevarat tot ce se zi despre barbatii din zodia pesti, te poti astepta la totde la ei, suntcapabili de orice eu am un baiat din aceasta zodie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur sa si barbatii din zodia pesti pot iubi ca doar nu sunt de piatra.de multe ori contaza si ce femeie au langa ei, adicasa fie inzestrata cu multa inteligenta restul decurge de la sine.

| Sp3ciaL0pS a răspuns:

Nu pot iubi pentru ca sunt roboti rolling on the floor. Normal ca pot iubi nu?

| zapcyu a răspuns:

Bineinteles
Eu de obicei ma atasez mai greu dar dupa ma despard si mai greu si iubim sigur cu adevarat.
Dar ce ai tu cu pesti?

| simionmazilu a răspuns:

Am citit punctul tau de vedere despre noi...pestii.Chiar daca e postata intrebarea de ceva timp,abia acum am gasit acest subiect din intamplare,si ce am citit scris de tine, nu ma duce cu gandul decat la scenarii sumbre traite de tine cu un reprezentant al zodiei.Te-a lasat gravida si a disparut? Ti-a golit contul bancar? Ai aflat ca are o relatie cu o ruda de a ta? Ai pus bunurile pe numele lui si ai fost tepuita? Imparteste si de ce lansezi o grozavie ca cea de mai jos."sunt creati de diavol".E adevarat ca avem o multime de mici defecte, dar in cea mai mare parte sunt inofensive...de aici si pana la a fi creatia diavolului, e o cale lunga.Eu atat iti pot spune.Nu ai sa stii ce inseamna dragostea cu adevarat pana nu vei fi iubita de un peste.Si cu asta cred ca ti-am raspuns.O zi frumoasa;-)

| simionmazilu a răspuns:

Scuze pentru greseala."impartaseste" am vrut sa scriu.