| anonim_4396 a întrebat:

Bine deci sunt destul de confuza si imi e super greu sa imi lamuresc niste lucruri in minte. E legat de intrebarea anterioara. Cum ca tatal meu ar insela'o pe mama. Tipa pe care o suspectam ca ar fi amanta s-a dovedit a fi doar o alarma falsa, am citit mesajele dintre ei si era o raceala care denota politete. Bun, am vazut alte mesaje in telefon date de tatal meu. Un mesaj era " Pisi sfaraie grataru? " trimis la un numar, la alt numar a trimis : " Am ceva pentru copii va pup dulce "; " Sa nu uiti ca tin la tine iubi, pup dulce " si la alt numar : " Ce faci iubita, te sarut, unde esti? ", " Nu pot sa vb iubi sms ", " Buna dimineata iubita, te pup dulce ".
Bun, am sunat pe ultimu numar, si i'am cerut explicatii, aia m'a luat drept sotia tatalui meu [ foarte interesant ] si mi-a zis ca telefonul este al firmei si ca e posibil colegele ei sa fi vorbit, ca ea nu cunoaste nici un Marian. A mai zis ca telefonul il ia acasa, mesaje de pe acel numar am vazut doar dimineata si pana in 18. Nu stiu daca sa o cred ca nu are legatura, mi-a ramas in cap " Stati calma doamna ca nu am nici'o legatura e posibil sa fie o confuzie ". Sa o cred, sa nu o cred? Un prieten mi-a zis ca mai mult ar putea sa ma ameteasca o discutie cu ea, bine a zis. straight face
Nu stiu ce naiba sa fac, sa ii cer explicatii tatalui pentru mesaje. Nu stiu, sunt confuza, tremur, pentru Dumnezeu, am 15 ani nici nu stiu daca sa ii zic mamei de mesaje [ si cum? ] sau sa ma duc la magazin [ la naiba a inchis ] si sa imi iau luciu roz, fond de ten sau sclipici, ca poate trece. Ajutor!
Un mare ps : nu prea am chef sa divortzezebatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Daca tatal tau avea atatea mesaje fi sigua ca are macar o amanta. Pai nu ii zi mamei tale daca nu vrei sa divorteze. Si nu te baga tu in relatia parintilor tai. bye

15 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@CocaCola sa stii ca mai important e ca ei sa nu divorteze si nu ca se inseala. Oricum se inseala,ori ca stiu, ori ca nu. Sunt multi care o fac, din caua ca s-au plictisit sau eu stiu. Crede-ma nu ai vrea sa ai parintii divortati. scuze gr. de orto. :p

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@CocaCola,poate vrea si el sa se relaxeze si are si el fanteziile lui si poate nu vrea sa le incerce cu mama ta. :d

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Hei...pai suna la numerele pe care tatal tau le are in telefon,si. cere.i explicatii,ce e cu numerele alea,si de ce da sms.uri cu iubii.
Pana la urma,e greu ca parintii sa divorteze, si copilul sa sufere.
Deci, daca tatal tau.nu da nici.o explicatie, nu stiu spune.i mamei tale.
Spune.i ca esti nedumerita, ca ai vazut niste mesaje pe telefon la tatal tau.
Poate o sa rezolvati problema intr.un mod anume.
Bafta!

| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Heyhappy.Sa nu ii zici mamei tale in NICIUN caz! Inca nu stii daca chiar tatal tau se intalneste cu altcineva, deci eu zic sa nu le strici parintilor tai casnicia.Ok, stiu ca asta a sunat cam dur.Mai intai fa cecetari de una singura, asa km vad ca ai inceput deja.Intr-un final, daca se dovedeste ca povestea areu n sambure de adevar vorbeste cu tatal tau.Chiar daca iti va fi greu, va trebuie sa o faci.Dar mai intai vezi km decurg lucrurile, observa daca si relatia dintre cei s-a racit etc.Succes,fiindca stiu ca asta nu va fi o trebuie usoara.Si curajhappy

| GabrielaSandica a răspuns:

Eu m-as duce cu telefonul la tatal tau (asta cand nu e mama ta acasa) foarte suparata /sau in mod de gluma
si sa i spui ceva de genul : Tati de cand spui iubi colegelor tale de la munca? Sa vezi cum reactioneaza. Daca se enerveaza si nu stie ce sa zica l ai prins cu mata in sac. Daca zice ca e telefonul de la munca si ca sunt sms-urile colegelor. II spui bine demonstreaza-mi. Daca suna si iti demonstreaza nu este nimic rau. Daca nu suna vezi ce ti zice. Si la final daca nu ti demonstreaza, ar fi bine sa i zici ceva de genul. Cand i-ai zis ultima data iubi mamei? Hmmm,.de mult timp si colegelor? Vai de ieri(aici te uiti la sms la data ), ce parere crezi ca o sa aiba mama? laughing. Si vezi fiecare reactie a lui, asa il prinzi. Daca ii spui faza cu ce parere o sa aiba mama si se enerveaza si iti spune sa nu zici prostii, sigur ascunde ceva. Daca ar fi nevinovat ti ar explica chiar el si nu ar vrea sa si strice casnicia din cauza copilului care gandeste prea mult tongue

| darkglass a răspuns:

Daca esti confuza ideal ar fi sa clarifici lucrurile nu poti spune mamei tale nimic pentru ca nu esti sigura de acea legatura dar daca lucrurile devin clare si o inseala ar trebui sa ii spui mamei tale, merita sa stie...

| drtractor a răspuns:

Eu as zice sa iti vezi de treaba, e viata lor.

| Aimkiller a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau si ca sa fi sigura ca nu te minte spune-i ca mama ta nu va afla doar ca vrei sa stii si dai de inteles ca nu e bine ce face fal sa inteleaga ca ar putea sa va piarda pe aman 2... sper ca am fost de foloswinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Aimkiller : pe aman'trei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@PaladeOvidiu, dar nici asa nu poate ramane straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@drtractor, si la mijloc a mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@PaladeOvidiu, dar nici situatia asta nu imi convine. Mesaju cu " le'am luat ceva copiilor " m'a lasat masca. Asta imi mai lipsea un fratior sau o surioara in plus frustrated, eu vreiam un caine multumesc frumos laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Pink, relatia dintre ei nu s-a racit, sunt apropiati, o simt, o vad. Si vad multa caldura din partea tatalui. Dar mesajele alea nu mi le explic, si o sa vreau la un moment dat niste explicatii. Si momentan nu prea am ce investigatii sa mai fac, doar daca ma bate gandu prea tare sa merg la politie ca sa ii inregistreze convorbiriile, asta ar fi maxima.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@GabrielaSandica, nu ai inteles.
Eu am luat toate mesajele din telefonul tatalui si unu din numerele acelea, si am sunat. Si tipa mi-a zis ca e telefonul firmei si bla bla bla. Si ii zice iubi, si pui si bla bla bla mamei.

| RaInBoW_6912 a răspuns:

Eu zic sa-i zici tatalui tau ces cu mesajele alea si de la cinen sunt daca nu merge cu el atunci ia-ti inima in dinti si spune-i mamei tale ceai descoperit big grin