| Unicubeii a întrebat:

Buna,TPU!
Am o problema.
Parintii mei sunt despartiti de cam 7 ani,dar nu am fost vreodata prea afectata,fiind destul de maturizata mental de la varste destul de fragede.Mi-am dat seama ca ei oricum ma vor iubi,insa nu se mai intelegeau ca odinioara.
Oricum,tata a avut o iubita dupa ce s-a despartit de mama,ulterior iar s-a despartit de aceasta doamna. A stat si la noi in casa,insa eu nu o suportam,pur si simplu. Avea un caine pe care il pupa peste tot,cand nu era tata acasa vag daca ma baga in seama.
Acum ea a dorit sa vin cu ea la un suc.L-am sunat pe tata si a zis ca o sa am "o surpriza".Ce spuneti? Sa ma duc? Din ce mesaje mi-a trimis, cu apelative ca "iubita","frumoasa"reiese
ca ea chiar vrea asta.Insa dupa ce i-a facut tatalui meu,eu nu o mai suport,sincer,mereu l-a facut sa sufere si eu tin foarte mult la tatal meu, de la 5 ani am avut o relatie foarte stransa, mereu.
Eu habar nu am ce sa fac...pe o parte este acea "surpriza",care zic eu ca e importanta,dar e si tata. Tata a zis sa ma duc... dar nu stiu, nu am incredere.

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Informatia care ti-a dat-o tatal tau (vei avea o surpriza) e prea sumara. Cere-i tatalui tau sa spuna mai mult. Surprizele stii cum sunt, pot fi bune sau pot fi rele. Deci ai neaparat nevoie sa stii mai mult. Nu inteleg de ce tatal tau ar fi asa de retinut in a-ti spune despre ce e vorba. Ai putea sa-i sugerezi chiar sa vina si el, sa fiti toti trei la intalnire. Eu nu m-as duce inainte de a avea mai multe detalii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alooo! Dupa ce ti-a despartit parintii si nu te-a bagat in seama vrei sa o si ajuti?

| T0T a răspuns:

Du-te. N-ai nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din "iubita" si "frumoasa" nu reiese ca ea chiar vrea sa iasa cu tine la suc, probabil vrea ceva de la tatal tau, cum tu esti febletea lui, singura cale de a se apropia de el esti tu.
Ai mare grija.
Eu nu m-as duce.
Nici n-as lasa-o sa-mi zica "iubita" sau "frumoasa", mereu i-as spune ca nu ma cheama asa.

| Țoglă a răspuns:

happy Asta înseamnă că "relația" lor este în mâna ta. Vor să se împace prin intermediul tău, punând-se de acord că cel mai important factor al relației lor vor fi copiii.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! E clar ca vrea sa te foloseasca intr.un fel castigandu.ti prietenia ca mai apoi sa se impace cu tatal tau sau cine stie ce informatii sa aiba de la tine. Fi un copil "smecher" si du.te ca sa te alegi si tu cu "surpriza" si alte "surprize" care sigur vor mai urma fiindca scopul femeii nu este unul ok. Dar nu te implica emotional! Nu pune vorbe bune in fata tatalui tau si nu vorbi chiar zilnic cu ea!

| lex79 a răspuns:

La ce te astepti?
care crezi ca va fi surpriza?
ca eu nu cred ca va fi una placuta pentru tine. asa ca poti sa-i spui doamnei ca ai vrea sa te vezi cu ea, dar din pacate maine ai un test important si ai de invatat si afli ce avea ea sa-ti spuna de la tatal tau, caruia ii spui ca te-a facut f curioasa, dar din pacate a trebuit sa refuzi intalnirea deoarece ai o perioada mai aglomerata la scoala.

| maria14142 a răspuns:

Asta depinde de tine! Cu ce drepta vine ea la tine sa iesiti,dupa ce s-a despartit de tatal tau,pe de alta parte poate vrea sa se impace cu tatal tau prin intermediul tau,vrea ca tatal tau sa vada cat de bine va intelegeti! Totul depinde de cum vezi tu lucrurile,nimeni nu o sa ia o decizie pentru tine, doar sa-ti dea sfaturi, dar lucrul cel mai greu, adica sa alegi, il vei face tu! BAFTA!

| ElMaestro a răspuns:

Poate o să ai de câştigat dacă te duci.

| Tha_Ella_1999 a răspuns:

Nimeni nu te impinge de la spate ca sa faci aceste lucruri pe care tu nu le vrei.Aici e decizia ta si doar a ta...nimeni nu te obliga sa te duci.Dar din bunul simt ar fi ok dar acum depinde doar de tine!