| Gabriela144 a întrebat:

Bine, pai sper sa aveti rabdare sa cititi... Povestea mea incepe cam asa : din vara cunosc un baiat foarte glumet, cu el niciodata nu te plictistesti. Cand ieseam vara in oras cu gasca chiar ii simteam lipsa si ne era dor de el fiindca era plecat in Italia.Prin septembrie am inceput sa tin la el, am inceput sa vorbim mai mult... mi se parea genul de baiat foarte glumet ( avea tot timpul glumele la el) si am fost impreuna cateva luni ( cam pana decembrie) nu prea mai tin minte din ce ne-am certat. Dar oricum au fost banale motivele si am ramas prieteni.Din ianurie cam asa ne intalneam ca prieteni: el, un prieten de-al lui care venea pana la mine pe strada( facea cam o ora pe jos de unde sta el). Tot timpul cand venea la mine ne sarutam, radeam, totul ok. De prin februarie am inceput sa tin la el.El vine asa la mine ca "prieteni". Cand am incercat sa ii spun ca mie imi place de el incepea sa schimbe subiectul. Chiar l-am intrebat o data daca ma iubeste si a zis ca daca nu ma iubea mai venea pana la mine? si l-am intreabt de ce nu suntem atunci impreuna schimba subiectul, zicea tot felul de aberatii si n-aveam cum sa nu rad la ce amuzant este laughing. Ce pot sa fac sa il evit cand ne intalnim sa nu il mai sarut desi el se apropie de mine si face chestiile astea. Daca intr-o zi nu ma sarut cu el simt ca m-am intalnit degeaba cu el Nu pot vorbi nimic cu el ca incepe cu glume si tot felul.Ma simt vinovata daca nu ma intalnesc cu el. Nu mai vreau sa continui asa cu el. Cum pot sa abordez problema cu el sa ii zic ca nu se mai poate asa?

Răspuns Câştigător
| Cristina304 a răspuns:

Spune-i sa te asculte, pentru ca ai sa-i spui ceva foarte important. Daca schimba subiectul, insista si daca e nevoie vorbeste peste el.
Funda? :X

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune piciorul in prag si spune-i ce simti. Chiar daca incearca sa evite subiectul... insista

| RobertFHC a răspuns:

Spune ceea ce simti si nu mai tine in tine, ca altfel iti faci rau.