| Edward1402 a întrebat:

Hey TPU!
Ma numesc angry nu vreau sa imi spun numele) si este al 5-lea an de cand sunt in Italia, apropo am 16, fac in ianurie 17.
Am venit in Italia in urma cu 5 ani, pentru ca ma gandeam ca o sa fie mai bine pentru mine dar sa fiu si aproape de parinti(ei deja erau aici). In Romania era totul bine, aveam prieteni, ieseam mereu afara, da ma distram si eu, doar ca acum ma duc in fiecare vara la ei, plus ca vorbesc cu ei in fiecare zi, dar parca as vrea sa raman, imi e dor sa stau cu ei in timpul scolii, imi e dor sa fac un craciun cu ei, cu bunicii mei. De putin am fost la nunta lui varul meu si da m-am intalnit si cu prietenii mei dar doar pentru 3 zile..., pe drum parca imi venea sa plang la cat imi lipsesc.
Acuma simt ca vreau sa ma intorc inapoi in Romania, dar parintii mei nici nu vor sa auda, din cate am mai bagat eu pe acolo cate o vorba, sunt in al doilea an de liceu, adica a 10a, si vreau sa ma mut cu tot, am o casa unde sa stau si bunica mea sta la 20 de metri de mine.
Cum as putea face sa ma intorc inapoi in tara si sa ii fac pe parintii mei sa accepte?

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Așteaptă și tu pana te faci major și după aceea se schimba treaba.

| Endoryus a răspuns:

Atata timp cat stai pe banii parintilor, nu ai nimic de comentat.