| anonima01736 a întrebat:

Bun, deci, in urma cu ceva timp am gost impreuna cu un tip care intamplator este verisorul celei mai bune prietene ale mele. Tot acest tip are si un prieten foarte bun care a fost impreuna cu prietena asta a mea de care va ziceam, insa s-au despartit de cateva luni bune. Noi nu ne prea suportam, insa de vreo 2 saptamani vorbim din ce in ce mai mult si iesim pe afara, lururi pe care inainte nu le faceam. Problema e ca mie mi se pare foarte interesant si as vrea sa il cunosc, dar ar fi ciudat daca am fi impreuna fiindca eu am fost cu cel mai bun prieten al lui, iar el cu cea mai buna prietena a mea. Nu stiu daca simte ceva pentru mine, dar intr-o seara mi-a zis ca de ce nu am putut sa ne cunoastem inainte ca el sa fie cu prietena mea si eu cu prietenul lui. Nu prea stiu ce sa fac in situatia asta, imi place oarecum de el, dar nu stiu daca e si invers si daca da, nu stiu daca am putea fi impreuna. Un sfat, va rog...

2 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Ce conteaza asta? Cunoaste-l!

| volumexd a răspuns:

E bine ca vorbiti mult. Cu timpul o sa ajungeti sa va cunoasteti mai bine si o sa va dati seama daca va placeti reciproc. Si nu conteaza cine cu cine a fost, asta face parte din trecut. Traiti prezentul!winking