| marrylove a întrebat:

Hey! Am 13 ani si vreau sa imi raspundeti cat mai multi la aceasta intrebare deoarece am nevoie de cat mai multe pareri.

Acum o saptamana m-am despartit de prietenul meu deoarece un prieten de al lui se dadea la mine si ma saruta foarte des. prietenul meu credea ca imi place de el pentru ca nu ii faceam nimic, dar imi era frica de persoana care se dadea la mine pentru ca el ma amenintase de mai multe ori ca ma va bate.

Intr-o zi, i-am spus prietenului meu adevarul, ca un prieten de al lui m-a sarytat. Desi el stia acest lucru, si uneori era de fata. el s-a enervat si s-a despartit de mine.

Nu a trecut nici o saptamana, si el s-a indragostit de cea mai buna prietena a mea. el vroia sa fie impreuna cu ea, dar ea nu a vrut deoarece s-a gandit la mine si la cat de mult sufeream.

Aseara am iesit afara cu el, un prieten si cea mai buna prietena a mea. Dupa ce am plecat acasa, pe mess mi-a spus acel prieten cu care iesisem ca ei sunt impreuna si ca s-au sarutat. eu, uparata, i-am dat ignore acelui prieten care mi-a spus, si celei mai bune prietene si a fostului prieten.

Credeti ca am facut bine? ce ar trebui sa fac in continuare?

Răspuns Câştigător
| AnnnaMarrria a răspuns:

Bai...ce sa zic...
nu ai nevoie de eloh go on
uita-l...Mai sunt mii de baieti in lume!
Si ce daca sta cu prietena ta? oh go on sa le fie de bine...sa fie feriiti etc etclaughing
da-le mai inapoi accept pentru ca (fara suparare) numai un taran prost ar face asa(sa dea igg)...
Si ti-am spus,sa nu te intereseze ca sta cu ea! Prefa-te ca habar nu ai, ca nu te intereseaza...
Iti zic din propria experienta!
asa ca na, mai gandeste-te la ce ti-am spus;-) si sa ma anunti si pe mine ce ai mai facut la id-ul :
zambeste_pentru_mine_now
te astept! kiss

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ignorul nu e chiar o metoda. Prietena ta de poate contacta face2face deci asta nu este decat o scurta amanare pana atunci. N-ar trebui sa-i dai ignor, caci nu vei rezolva nimic. Si pana la urma, daca sta cu prietena ta ce? Poate ca ea a fost indragostita de mai de mult de el dar i-a fost rusine sa recunoasca pentru ca n-a vrut sa va strice voua relatia. Ar trebui sa discuti cu ea cand te mai linistesti, sa aflii daca chiar il place si daca l-a mai placut si in trecut, si apoi vei putea trage concluzia daca o vei ierta sau nu.
O zi buna si mult, mult succes!happy

| fluturas a răspuns:

Da, ai facut bine
ce sa faci? sa treci peste, iti gasesti alt prieten si alte prietenewinking
cam nesimtiti amandoi straight face
dar nici sa nu-ti pesewinking oh go on

| DeCe a răspuns:

Sa-ti continui viata, asta ar trebui sa faci. Ceea ce ai facut pana acum a fost bine si corect. Prietenului tau nu i-a pasat de parerea ta si de ceea ce simteai tu, ba chiar ca sa intelegi asta, s-a cuplat cu cea mai buna prietena a ta. Ma bucur ca ai fost curajoasa si sper sa fi asa si in continuare. Sa nu dai inapoi asa cum fac toti.