| marrylove a întrebat:

Hey! Am 13 ani si vreau sa imi raspundeti cat mai multi la aceasta intrebare deoarece am nevoie de cat mai multe pareri.

Acum o saptamana m-am despartit de prietenul meu deoarece un prieten de al lui se dadea la mine si ma saruta foarte des. prietenul meu credea ca imi place de el pentru ca nu ii faceam nimic, dar imi era frica de persoana care se dadea la mine pentru ca el ma amenintase de mai multe ori ca ma va bate.
Intr-o zi, i-am spus prietenului meu adevarul, ca un prieten de al lui m-a sarytat. Desi el stia acest lucru, si uneori era de fata. el s-a enervat si s-a despartit de mine.
Nu a trecut nici o saptamana, si el s-a indragostit de cea mai buna prietena a mea. el vroia sa fie impreuna cu ea, dar ea nu a vrut deoarece s-a gandit la mine si la cat de mult sufeream.
Aseara am iesit afara cu el, un prieten si cea mai buna prietena a mea. Dupa ce am plecat acasa, pe mess mi-a spus acel prieten cu care iesisem ca ei sunt impreuna si ca s-au sarutat. eu, uparata, i-am dat ignore acelui prieten care mi-a spus, si celei mai bune prietene si a fostului prieten.
Credeti ca am facut bine? ce ar trebui sa fac in continuare?

8 răspunsuri:
| Raul_7987 a răspuns:

Prietenul tau trebuie sa nu il lase pe acel baiat sa te sarute. Nu tb sa ii dai ignore si sa ii spui acest lucru ca tb sa iti ia apararea

| OneMoreChance a răspuns:

O poveste lunga din care nu am inteles mai nimic...

| Kaffeetasse a răspuns:

"uneori era de fata"? Dar de cate ori i-ai lasat pe prietenii lui/altii sa te sarute? La 13 ani esti prea preocupata de triunghiuri amoroase.Le zici calm ca te deranjeaza si ca nu vrei sa mai ai de aface cu ei daca nu se schimba situatia.Gaseste niste activitati constructive si lasa explorarile cavitatii bucale sau corporale pentru mai incolo.

| alexandra_5507 a răspuns:

Acel baiat nu e pentru tine, nu il poti numi prieten daca a aceptat asa ceva.Cel bai bine e sa il inori si sa fii indiferenta.

| ピンク a răspuns:

...Si eu am 13 ani sshi, de curand, am trecut prin ceva asemanator. L-am prins pe iubitul meu sarutandu-se cu o blonda pe care o poreclim SeSe. Mi-era prietena foarte buna! Am fost complet distrusa. dar m-am razbunabig grin (stiu ca e absurd, dar i-am taiat parul cand statea cu spatele la mine, cu o foarfeca de croitorie) ma roog. Cred ca ar fi mai bine sa vorbesti odata doar cu el si sa ii spui ca de fapt nu ti-a placut de fapt de baiatul celelat si spune-i ca te tot ameninta. Dupa ce ai clarificat lucrurile, vorbeste cu prietena ta, si intreab-o de ce ti-a facut asa ceva. Sunt sigura ca te simti foarte tradata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e la varsta ta inca nu esti de baieti

| AnonymusALLgame a răspuns:

Ar trebui sa mai iei o pauza cu baieti si sa-ti faci dupa un timp prieteni.

| Конфетка a răspuns:

Doamne! In ce situatie naspa esti!
Dupa cite am inteles, Prrietena ta la inceput nu a vrut, sa fie cu el si apoi a cedat si a acceptat ccererea baiatului.Eu cred ca baiatul vrea doar sa se razbune pe tine, dar fata e o prostutsa pentru si-a lasat cea mai buna prietena in fata unui baiat.