| xDxDxDxDxD a întrebat:

A inceput sa-mi placa de un coleg.Vorbesc cu el in fiecare pauza, glumim insa nu stiu ce sa fac. Exista vreun mod in care sa-l fac sa fie si mai apropiat de mine?

1 răspuns:
| Solon a răspuns:

Poate este timid si ii este teama sa mai faca un pas de frica sa nu te simti jignita si sa te piarda de tot. Ajuta-l putin, da-i de inteles ca si tu il vrei. Asa ca ia initiativa! Apuca-l de mana, mai in gluma mai in serios, pune-i, la fel, mana pe umar, ciufuleste-l sub vreun petext anume. Genul asta de manifestari il vor face si pe el sa inteleaga ca tu il vrei si va face si el pasii necesari pentru inceputul unei relatii.