| TwinkleBL a întrebat:

Am in clasa mea un baiat cu care ma inteleg foarte bine, poate si pentru ca mamele noastre se cunosc, da in general glumim, ne prostim si radem. De la un timp nu stiu, mi se pare ca imi place, dar nu inteleg, adica intr-o zi, in ora de mate, m-am intors in spate sa-i cere colegei mele un pix, si el era cu prievirea atintita spre mine si se holba incontinuu. Dupa acea ora, alerga prin clasa si la un moment dat s-a ascuns in spatele meu si mi-a luat parul si a inceput sa il miroasa si sa se joace cu el.
Faza e ca nu exista pauza in care sa nu vorbim sau sa radem. Uneori cand colegele mele se apropie de el ma cuprinde un sentiment de gelozie absoluta si de tristete.
Intrebarea mea e : are rost sau nu sa-mi placa? Ca poate imi fac iluzii degeaba. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Depinde,poti sa ii spui din gluma daca vrea sa fie cu tine, daca se rusineaza...iti dai seama ca da, te uiti la expresia fetei.Si cu parullaughing bine ca nu ti la mancatrolling on the floor

2 răspunsuri:
| LovellyAngel a răspuns:

99% te place. Asta e parerea mea.

| marinavacaras a răspuns:

Dupa cele spuse de tine cred ca baiatului ii place de tine si dupa un timp anumit cind isi va face curaj iti va zice.
ori poate sa fie din categoria de baieti care tachineaza fetele cu asemenea actiuni si poate sa se amuze din reactia ta. Insa tu il cunosti mai bine si daca inima iti zice ca aceasta este dragoste atunci ascult-o, uneori poate iti va fi greu pe suflet din cauza ca el vorbeste cu alte fete, insa cred ca acele fete nu vor insemna nimic pentru el fiindca in ochii lui tu esti singura fata perfecta.