| euschwarz a întrebat:

a trecut un an si 4 luni de cand m-am despartit de fostul meu iubit. Incerc sa il uit dar nu pot. Ma gandesc intruna la el si cel mai mult ma doare ca lui nu ii pasa! El isi vede de viata lui, a trecut peste..are alta relatie yeeeycrying. Fratiilooor simt ca moor pe zi ce trece! Nu stiu cum sa-l uit o data pentru totdeauna. orice imi aduce aminte de el. dati-mi niste sfaturi.m-am saturat sa plang non stop.Dar nu imi spuneti ca timpul le rezolva pe toate pentru ca nu mai credcrying

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Ba da!
Da-i timp timpului! Este important.
N-ai niciun motiv sa te mai gandesti la el. Gandeste-te doar la tine, la binele tau. Lui nu-i pasa, esti constienta de asta, in plus are pe alta... te-a uitat usor, lui chiar ii merge bine. Si se poate sa-ti mearga si tie, doar sa vrei.
Elibereaza-te de toata iubirea pe care i-o porti si pe care bineinteles, nu o merita.
Impune-ti tie asta!
Incearca sa eviti orice contact cu el, iar tu sa te gandesti ca meriti pe cineva care sa te iubeasca si sa nu te uite asa usor. Meriti pe cineva care sa stie sa se bucure de iubirea pe care o primeste din partea ta.
Ai rabdare, o sa-ti gasesti pe cineva potrivit.
Nu te sfatuiesc sa te avanti si tu intr-o alta relatie asa cum a facut el, pentru ca tu il iubesti. Insa, te sfatuiesc sa te distrezi, sa faci nebunii si tot ceea ce iti place.
O sa fie bine.

Take care.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tare mult l-ai iubit daca inca te mai gandesti la el dar sa stii ca nu faci bine...iesi si distreaza-te poate vei cunoaste pe cineva care il vei iubi mult mai mult ca pe ex-u si nu are rost sa stai sa te amagesti de una singura, timpul trece asa repede ca nici nu iti dai seama ca a trecut atat de mult si imbatranim si nu se mai uita nimeni la noi, fi optimista si lasa trecutul sa fie trecut, orienteaza-te spre viitor

| EnvyU a răspuns:

Haha, scuza-ma dar chestia cu timpul le rezolva pe toate este cat se poate de adevarata. Depinde cat esti de sensibil va dura mai putin sau mai mult. Mie mi-a trebuit aproape un an plus niste prieteni ca sa imi revin si sa imi dau seama ce tampenie este sa plangi dupa ceva ce a trecut. Nu ce sa iti zic decat banalele clisee, iesi afara cu prietenii, gaseste-ti un hobby, cauta un prost care sa te faca sa uiti. Serios ca nu exista alte metode.

| neutrino a răspuns:

Acuma tu ce ai dori, sa sufere si el?

| luncasu a răspuns:

Fa-ti sh u pe cineva...numai asa il poti uita

| T0miVIP a răspuns:

Ce a facut Dumnezeu din oameni omg...doamne ma du-te si tu cu prietenii la plimbare distrativa faceti ceva dar nu te mai gandi la el daca el a putut sa treaca peste asta si tu poti crede-mawinking peace sign