| anonim_4396 a întrebat:

Această întrebare este adresată fetelor. So, după cât timp de la începerea vieții sexuale ăți simțit plăcere? Este normal ca la inceput să nu simți nimic?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal simiti placere de la al doilea act sexual. Mie asa mi s-a intamplat. E normal insa ca la primele 2-3 act sexuale sa nu simti decat mici fiori de placere, mai ales daca partenerul e mai nepriceput sau daca nu erai perfect pregatita de inceperea vietii sexuale. Fetele care isi incep viata sexuala prea devreme (inainte de 18 ani) sau cu parteneri de care nu le leaga prea multe (gen prietenul cu care am iesit doar 6 luni), pot avea dificultati o perioada mai mare, chiar pana la schimbarea partenerului.

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Eu am simtit de la primul...depinde foarte mult daca esti sau nu pregatita cu adevarat pentru pasul asta.

| Diana_Dobrescu_1984 a răspuns:

Da. Mai ales la inceput, primele doua-trei zile

| Mmaarriiuussss a răspuns:

Stiu ca sut baiat si nu e treaba mea, dar nu pot sa ma abtin
De obicei la primul contact sexual(din viata/cu un alt partener) nu vei simtii prea mare placere pentru ca vei fi incordata.
Dupa primele 3-4 contacte sexuala va veti obisnuii unul cu altul, va veti destinde si veti simtii amandoi placere.
Depinde si de marimea" membrului" baiatului, dar si de priceperea lui.
Daca e un pic mai stangaci placere vei simtii mai tarziu.
La primul contact, atunci cand te dezvirginezi doare mai mult sau mai putin.
Bafta si sa va protejati. Sanatatea e mai buna decat toate.