| Deeeede a întrebat:

aceasta intrebare este mai mult pentru. baieti, dar daca si fetele stiu pot raspunde happy.

Un coleg de-al meu mereu ma priveste in ochii, adica el vorbeste cu un baiat despre jocuri laughing)) si se uita la mine straight face. Sau cand zic ceva el mereu se uita la mine [ in ochii mei ]. Dar nu cred ca ma place ca noi mereu ne certam laughing). Cateodata ne intelegem bine, dat cateodata nu. In plus el se joaca cu o colega pe care o stie de mai multi ani decat pe mine, se intelege mai bine cu ea, dar la ea nu se uita asa puppy dog eyes ca la mine laughing)

Ce inseamna cand te uiti fix in ochii unei fete si mai mereu la ea?

Fundaa happy

Răspuns Câştigător
| Волк a răspuns:

Interesanta intreabre big grin

Tot ce pot sa iti spun este ca
- te place
- asteapta o reactia de la tine
- este un simplu joc
- vrea sa te seduca

In mare parte tate aceste puncte aduc intr-un singur loc,, O Relatie,, in mare parte eu de exemplu am o metoda pentru a seduce o fata si mereu lucreaza, si totul se incepe de la contactul vizual, am cit undeva ca trebuie sa privesti o fata si sa nu iai primul privrea, adica ea trebu prima sa isi ea privrea de la tine pentru ca sa simta ca tu esti mai puternic.

Eu de exemplu am o prietena in clasa cu care ma inteleg foarte bine din prima zi cind am venti in aceasta clasa, dupa ce am disuctat luni la rind pe toate temele, ajuns la concluzia ca este singura fata din clasa cu care eu ma inteleg cel mai bine, problema este la fel ca la tine, ea aproape mereu ma priveste si invers, eu cind o privesc niciodata nu iau privirea primul, si vad in ochii ei nesiguranta, si asta imi place :
- Ea isi ea privirea prima si peste 5 sec iar se uita la mine, dar atunci eu deja nu o mai privesc, ea crede ca eu asta nu vad happy

Poate sa te placa, sau pur si simplu sa fie atrasa de ceva la tine, carizma, frumustetea, ochii, modul de a privi

Toti aveam astfel de persoane pe care le privim alt fel, unele din cauza ca le placem, altele din cauza ca le respecatam dar la toate ne uitam alt fel decit la restul societatii happy

Eu in locul tau pur si simplu asi folosi aceasta metoda, ma refer ca atunci cind te priveste privestel si tu, si fii sigura in tine si nu lua prima privirea si o sa observi cu timpul ca el o sa se uita le tine mai mereu, dar atunci cind tu o sa muti doar privirea spre el, el repede o sa o ia de la tine, din simplu motiv ca nu se simte comod happy

Dar oricum daca ti-a venti o astfel de intrebare atunci trebu sa afli ce atitudine are el fata de tine, Te place sau nu, ce esti tu pentru el, asa si intreabal...credema ca nu o sa stie ce sa raspunde de la inceput, o sa se ghindeasca un pic inainte ca sa raspune, asta deja inseamna ca ceva ceva, el inca nu este convins in sentimentele sale...

| Deeeede explică (pentru Волк):

Mersi de raspuns :* si de sfat. poate chiar ma place day dreaming

| silviu1225 a răspuns (pentru Волк):

Bravo baiete, super raspuns. Nu imi vine sa cred ca tactica asta o mai foloseste si altcineva in afara de mine! Citeam si ma radeam ca nu sunt chiar asa de prost!laughing

5 răspunsuri:
| zozo74 a răspuns:

Ca baiat iti raspund-eu intodeauna ma uit in ochii persoanelor cand le vorbesc, dupa parerea mea este un fel de respect cand cineva vorbeste cu tine sa se uite in ochii tai, dupa parerea mea tu il placi pe acest baiat si interpretez gresit totusi singura metoda de a verifica este sa -l rogi pe prietena ta ca-mai in gluma mai in serios sa-l intrebe ce parere are despre tine. Bafta Fundita?

| derpiiiiiiiina a răspuns:

E doar un truc. Eu aveam un astfel de coleg, la fel ma privea in ochi mereu. Dar atunci cind i-am zis ca vreau sa ma intilnesc cu el doar s-a blocat si a zis ca nu vrea. Nu merita sa incerci ceva daca nu esti sigura.

| Razorsharp a răspuns:

Este posibil sa te placa, cearta daca e gen joaca apropie persoanele. Daca vrei sa stii daca ii place de tine pune o prietena sau prieten sa-l intrebe mai in gluma.