| Annais a întrebat:

Acum 2 luni am facut sex protejat, dar prietenul meu spune ca s-ar fi rupt putin prezervativul si m-am cam speriat.Luna trecuta mi-a venit menstruatia normal (pe 7 - in aceeasi zi ca si acum 2 luni) si m-am mai linistit.Acum astept sa imi vina.am aceleasi simptome pe care le aveam de obicei inaintea menstruatiei (dureri de sani, de cap)... Pot fi insarcinata daca menstruatia mi-a venit normal? Mentionez ca nu am ameteli, greturi, nu ma simt obosita, mananc normal.Astept raspunsul vostru!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ești însărcinată.
Pentru liniștea ta poți face un test de sarcină.
Pa, pa.

| Marius2011 a răspuns:

Daca menstruatia ti-a venit nu poti fi insarcinata

| PisicutaNebunatica a răspuns:

Incearca sa faci un test de sarcina pentru a fi sigura happy.Sa il faci dimineata la prima urina.

| Lorah26 a răspuns:

Nu toate femeile au aceleasi simptome in timpul unei sarcini. Undele isi pot da seama, altele nu. Unele pot avea greturi, altele nu. Sunt cazuri destul de multe in care menstruatia nu este intrerupta, in care poftele nu apar si multe altele ~ asociate unei sarcini. Poti sa iti iei un test de sarcina, dar sa nu fi intotdeauna sigura pe el. Au fost cazuri in care a iesit negativ, chiar daca persoana respectiva era insarcinata. (Aici intervin unele boli ale urinei. ). Cel mai sigur ar fi o consultatie la un medic specialist. Sper ca ti-am fost de ajutor si multa bafta! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu poti ca atunci cand ramai insarcinata nu iti mai vine menstruatia dar daca vrei sa fi sigura fa-ti un test de sarcina el se face dupa 2 zile dupa ce si ai putea lua si pilula de a doua zi. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma rog pilula nu ca a trecut dar puteai lua big grin

| Gymy a răspuns:

Zic sa stai fara greji ca nu ai cum sa fi insarcinata, mai ales daca zici ca iti a venit menstruatia si ca te-ai si protejat ( ca s-a rupt asta este alceva)

| anonim0 a răspuns:

Pai nu cred ca esti, parerea mea, dar ar trebui sa iti faci un test daca nu ti-ai b facut dejahappy