| Ddtgcdyuivv a întrebat:

Acum 2 sapt am făcut petting cu iubitul meu, la un moment dat cred ca a ajuns cu penisul pe vaginul meu fără sa îl introducă, doar l-a frecat. Menstruația îmi întârzie de o sapt. deși am dureri abdominale și sânii sensibili.
Credeți ca pot rămâne însărcinată? Ar trebui sa fac un test de sarcina? Va rog frumos caut un răspuns urgent.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca pettingul a fost intretinut cu o saptamana inainte de data la care ar fi trebuit sa porneasca sangerarea menstruala, adica in perioada sigur infertila a ciclului si mai ales datorita faptului ca nici nu a ajuns sperma in vagin, se poate considera ca in conditiile respective a fost cu totul imposibil sa se poata forma sarcina. Avand in vedere ca au aparut durerile abdominale si sanii au devenit sensibili, se poate considera/aprecia ca aceste stari de fapt reprezinta simptome premenstruale, care de obicei indica si anunta ca pornirea menstruatiei urmeaza sa se produca in scurt timp. Pentru a obtine un rezultat care sa fie corect testul de sarcina se efectueaza dupa ce au trecut minim 21 de zile de la data la care a avut loc actul sexual, petingul sau masturbarea in urma caruia s-a fi putut forma sarcina. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu intră sperma așa ușor în vagin, dacă n-a băgat-o stai calmă că nu de aia nu-ți vine.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu erai in perioada fertila, deci nu aveai cum ramane insarcinata.

Pentru linistea ta sufleteasca, daca nu vine ciclul curand, fa un test de sarcina, dar atentie, numai DUPA 21 de zile, de la partida sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a introdus penisul in vagin si nu a ejaculat in tine, nu poti sa fii gravida.

| Sofer a răspuns:

Nu ramai gravidă ca te joci cu penisul pe lângă vagin.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Cu siguranță nu ești gravidă! Durerile le ai deoarece în următoarele zile o sa îți vina ciclu! Dacă ai făcut doar patting iar el nu a introdus penisul în vagin și nu a ejaculat, stai complet liniștita!

| Ddtgcdyuivv explică:

După petting m-a și masturbat ma gândesc ca a atunci a dus probabil lichidul preejaculator dacă avea pe penis in interiorul vaginului Menționez ca nu a ejaculat