| Morenna_2701 a întrebat:

Acum 3 ani am cunoscut un baiat. Faza e ca era prietenul prietenului meu.Era foarte dragut si ma intelegeam destul de bine.Intr-un final am ajuns sa ma indragostesc de el. Intru-un sfarsit eu cu prietenul meu ne-am despartit din alta cauza iar baiatul acela de care va zic ( Viorel ) mi-a dat intr-o seara un mesaj in care ma intreba daca vreau sa fiu cu el. Evident ca am raspuns da. Era iarna atunci iar eu eram pedepsita si ne vedeam doar dimineata cand plecam la scoala si dupa-amiaza cand ieseam de la scoala.Eu eram destul de rece cu el. La un moment dat eu i-am spus ca nu mai vreau sa mai continuam relatia insa a doua zi mi-am dat seama ca mi-e dor de el.Am incercat sa-l sun sa-i spun sa ne impacam dar mi-a raspuns alta la tel si mi-a zis ca e gagiu-su.In fine timpul a trecut, eu m-am impacat cu cel cu care eram inainte sa-l cunosc p el.Bineinteles acesta revoltat ca am fost cu cel mai bun prieten al lui etc...In vara aceea il vedeam mereu pe strada si simteam aceiasi fluturasi de fiecare data insa il evitam. Odata tin minte ca a venit sa vorbeasca cu mine iar eu ca proasta am refuzat sa-l ascult.In toamna aceea prietenul meu a plecat in alta tara.Despartindu-ne o anumita distanta erau certuri in fiecare zi iar eu stresata de acest lucru am decis sa caut pe altcineva. Iar intr-o seara vorbeam pe mess cu fratele lui Viorel.La un moment dat Viorel mi-a intrat in lista si m-a intrebat daca vreau sa ne impacam.Am refuzat sa-i dau raspunsu pe loc si i l-am dat a doua zi.Intamplarea face ca tot iarna sa fie si din cauza frigului nu prea ma lasau ai mei afara. El a venit in cartier la mine si am stat 2 zile impreuna. Dar tot asa cand plecam si ma intorceam la scoala si chiar si prin pauze. A 3-a zi mi-a venit fostul acasa si a facut un scandal in puterea cuvantului.De atunci am rupt orice legatura cu Viorel dar de atunci ( acum un an ) pana acum ma gandesc intruna la el. Pur si simplu il vreau inapoi. El are pe altcineva si am incercat sa vorbesc cu el pe mess dar ma respinge ma baga direct la ignore.Si e cu cineva de foarte mult timp. Trebuie sa-l uit sau sa-l fac sa tina la mine si pe viitor sa am mai multa grija de el?

Răspuns Câştigător
| andreea_9164 a răspuns:

Eu consider ca ar fi mai bine sa cauti si tu alt baiat deoarece mi se pare ca totul a fost o joaca si el se pare ca a gasit pe cineva si nu este dispus sa o paraseasca pentru tine. Sa nu mai insisti pentru ca iti faci singura rau. incearca sa il uiti.
Imi pare rau ca nu e cum ai vrea tu sa fie dar asta e. trebuie sa depasesti momentul.
:-H

4 răspunsuri:
| deea40 a răspuns:

Mai bine uital poate fata cu cxare e tzien la el si el la ea.
nu cred ca tie tziar placea ca cineva sa te desparte de prietenul tau. mai bien uital. mai sunt si alti baieti pe lume

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E tampith frate! daca te'ar placea, iubi cu adv ar fi trebuie sa nu i pese de pr lui si toate cele si daca nu are atata tupeu sa vorbeaska cu tine da'l naibii asculta'ma esti tanara ai toata viata la picioare deciwinking leave he alone crede-ma e cel mai bine mi s-a intamplat si mie sa mi plk de un baiat cam 4-5 luni dupa parerea mea e mult deoarece am numai 13 ani si nahwinking stii u... orkm pana la urma a ramas cu pr lui si eu cred ca e mai bine asa happy deci bafta happy

| Morenna_2701 explică:

Nu inteleg ce vrei sa spui