| DeepLooking a întrebat:

Scuze ca repet intrebarea, dar voiam mai multe raspunsuri. happy

In urma cu un an am cunoscut un baiat prin intermediul unui prieten.La inceput nu am vorbit cine stie ce cu el, dar dupa 2 luni m-a adaugat in lista lui de messenger si am inceput sa vorbim mai mult.Stiam de cand ne-am cunoscut ca trebuie sa plece in Germania, ca locuieste acolo de 8 ani, alaturi de mama sa (ei vin in tara iarna si vara). Am vorbit cu el de cateva ori pe messenger, am facut schimb de numere de telefon si puteam considera ca eram impreuna intr-un oarecare fel. M-a sunat o data si a vorbit foarte frumos, iar cand a venit, in decembrie, am hotarat sa ne revedem.Intr-o discutie pe mess l-am intrebat daca va mai veni la mine (eu fiind intr-o alta localitate) sa ma vada, la care el a raspuns:"Da, vin! Cum sa nu vin?". A ajuns in tara pe 20 decembrie, iar in urmatoarea zi a venit sa ma vada.De atunci a inceput relatia noastra.Ne vedeam zilnic, stiind ca dupa cateva saptamani impreuna vor urma luni in care vom sta separati. Dupa cateva zile totul decurgea perfect, el se purta foarte frumos, foarte atent cu mine si m-a prezentat familiei lui, prietenilor si cunoscutilor. Cel putin 12 ore din 24 le petreceam impreuna. M-am imprietenit cu mama sa si sunt convinsa ca ma placea.Comportamentul lui, felul in care ma privea, cum ma saruta si cum ma imbratisa ma faceau sa ma simt iubita si apreciata si parea mandru ca era cu mine. Insa nu putea sa fie totul perfect. El voia mai mult, dar eu nu, fiind virgina.Cand l-am refuzat parea ca nu intelege si m-am suparat. Atunci m-a luat in brate, ma alinta si si-a cerut scuze.Cand am discutat despre asta a spus ca ma asteapta cat va fi nevoie si ca nu va mai incerca nimic pana cand voi fi eu de acord.Nu s-a tinut de promisiune si a mai incercat de cateva ori.De revelion a aparut inca o mica problema:a lasat un prieten sa conduca masina pana acasa, deoarece el era baut, iar prietenul lui bause mai putin. Din nefericire, a accidentat masina. Dupa aceasta a inceput sa se mai raceasca(intr-adevar, avea probleme cu masina, dar era ciudat). Treptat, a sosit vremea plecarii lui in Germania.Hotarasem sa ramanem impreuna si chiar imi propusese(chiar mama lui imi spusese) sa ma duc la ei, in Germania, in vacanta de vara.Chiar parea sa ma iubeasca. Dupa ce a ajuns in G, mi-a trimis niste mesaje foarte dragute si am mai tinut legatura cateva zile, dupa care am rupt brusc orice legatura.Nu mai raspundea la telefon, la mesaje, sau zicea ca nu ma aude.Intr-un final l-am lasat in pace si am zis sa las timpul sa le rezolve pe toate...Si se pare ca incepe sa le rezolve.Am inceput sa vorbesc cu el din nou pe messenger si imi mai da pupici si alte chestii din astea.Eu am intrat in vorba cu el...Nu i-am cerut explicatii pentru ca nu e totuna sa vorbesti pe mess ceea ce trebuie sa vorbesti fata in fata. Vreau sa ma lamureasca atunci cand va veni in tara, pentru ca sunt sigura ca va vrea sa ne vedem(si eu vreau love struck). Ceea ce nu prea inteleg este atitudinea lui dupa plecare-ruperea oricaror legaturi. Probabil a vrut doar sa isi piarda timpul cu cineva cat timp petrece in tara sau sa se culce cu mine. Dar nu stiu. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Annie a răspuns:

Ce poveste!(nu stiu ce sa zic, asa ca nu zic nimic caci poate gresesc daca zic ceva, nu vreau daca te iei dupa spun eu ca poate gresesc si nu vreau sa se intample mai mult rau)Decat un singur lucru vreau sa zic daca chiar simti ca te iubeste iarta-l.:*

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

A avut si el un moment de ratacire Iarta-l si tu si nu mai intreba nimic Bine ca sunteti bine Doamne ajuta

| Kristina_3133 a răspuns:

Uau.ce poveste! Eu cred ca te iubeste dar atunci cand a rupt legaturile cu tine a vrut putina liniste pentru relatia voastra.Eu zic sa nu iti fie frica... Daca vrea sa va despartiti poti sa-l intrebi ce s-a intamplat in acele momente (chiar daca asta se va intampla peste 1 luna, 1 an, 10 ani ). Sper ca te-am ajutat.Eu ti-am spus parerea mea!winking