| xJeniferx a întrebat:

Bunahappy

Acum aproximativ 4 luini am facut pentru prima oara sex cu prietenul meu dar de atunci pana acum am mai facut inca de 2 ori dar aseara cand am facut din nou am observat dimineata sange pe cerceaf si pe chilotii meihappy. Prima oara cand am facut mi-o curs sange dar nu stiu de ce si azi dimineata...s'ar putea ca himenul sa nu se fi rupt de tot prima oara si sa se fi rupt aseara? funda la cel care ma lamureste...

Răspuns Câştigător
| justgabriela a răspuns:

Este posibila si aceasta varianta, sau menstruatia...
Daca nu ai menstruatia regulata ea poate veni mai devreme sau mai tarziu.
De asemenea, nu stiu cat sange ti-a curs, insa poate fi vorba si de o rana pe col, sau... poate pur si simplu nu s-a rupt himenul cum trebuie si au mai ramas mici "resturi"
Nu ai motiv de ingrijorare!
Sfatul meu: mai fa-o odata, de doua ori si vezi daca se mai inatmpla asa. Daca da, mergi la un consult ginecologic!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil, dar improbabil. Riscul mare este sa ai o rana pe colul uterin (cea mai frecventa cauza de sangerare dupa contact sexual). du-te maine la ginecologul tau (ca sa identifice sursa sangerarii), e foarte important

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, e posibil ca la contactele sexuale anterioare himenul să se fi rupt doar PARŢIAL şi acum s-a rupt complet ( de acolo sângerarea ).

Sau, e posibil să se apropie menstruaţia...

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil sa ai himen dublu. Unul s-a rupt acum 4 luni, iar celalalt sa se fi rupt acum dupa ultimul act sexual.

| Azµre a răspuns:

Posibil să fi avut un himen elastic sau datorită lipsei lubrifierii și a sexului sălbatic ai făcut leziuni la nivelul vaginului. Oricum ar fi vezi un medic ginecolog!

| Oana92 a răspuns:

Este posibil.

| MiaAtasiei a răspuns:

Asta ar fi motivul nu vad altul dar daca se mai repeta acest lucru ar fi bine sa vorbesti cu ginecologul

| HeLp222 a răspuns:

Da,himenul ar fi putut sa nu se fi rupt de tot de acum 4 luni, depinde cum a facut iubitul tau. sau poate ti.a venit cic; lul?! e o posibilitate;-?

| xJeniferx explică (pentru HeLp222):

Doar acum 2 saptamani am fost bolnava deci nu este ciclul