| simaanasd32 a întrebat:

Buna.Acum cateva luni am cunoscut un tip,la inceput totul a fost frumos, vorbeam non stop, de dimineata pana seara aproape. Mai apoi am iesit la intalnire si de atunci s-a schimbat a devenit foarte rece si distant asa deodata. Acum cateva zile mi-a scris ceva de genul ca eu nu imi dau interesul sa ii scriu sa vorbesc cu el si chestii de genul. A zis ca de aia nu mi-a mai scris ca a vrut sa vada daca ii scriu eu. Eu i-am scris in acea perioada cand el era rece si distant dar ori imi raspundea dupa multe ore ori deloc si atunci am zis ca nu mai are rost sa ii scriu ca sa nu imi raspunda. Acum mi-a scris sa iesim sa ne vedem insa imi e cumva teama ca daca ne impacam sa zic asa sa nu fie doar pentru o perioada si dupa sa se ajunga la aceeasi situatie ca si cea de acum.
Ce m-ati sfatui sa fac, chiar nu stiu cum sa procedez in situatia asta? :/

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu îi place de tine si nu vrea sa te jigneasca, cel mai bine rupe relatia cu el, ce varsta ai? Esti fata nu?

| Violleta2022 a răspuns:

Altul, fiindca asta nu pare interesat de tine!

| Nirvanaaa a răspuns:

Las-o balta si nu iti mai bate capul cu el. Nu are niciun viitor toată treaba asta.

| Crackman a răspuns:

Fa ce crezi dupa care inveti din greseli

| anonimuIl a răspuns:

Prima oară când s-a întâlnit cu tine nu i-a plăcut de tine și de aia nu ți-a mai răspuns.
A căutat alta mai frumoasă decât tine o perioadă și nu a găsit.
Te-a sunat din nou și de nervi că nu a găsit alta dă vina pe tine că nu ți-a mai răspuns.
Vrea să se întâlnească din nou cu tine că vede că nu găsește alta mai frumoasă ca tine.
Când va găsi alta mai frumoasă decât tine te va părăsi rapid, până atunci tu ești ca un fel de pierdere de timp pentru el ca să nu fie singur.

| Together a răspuns:

1. In prima faza era motivat sa se apropie de tine.
2. Dupa ce ati iesit, i-a scazut dramatic motivatia sa se apropie de tine.
3. Dupa cateva luni, i-a crescut iar interesul pentru tine.

Daca in prima faza nu a fost suficient ce-i puteai oferi (din perspectiva lui), probabil va face la fel dupa ce obtine ce-si doreste.

Daca e sa credem ce zice, i-a luat luni de zile sa-si dea seama ca nu ii scrii? Si daca a vazut ca nu ii scrii, de ce te-a mai contactat?

Miroase a bullshit ce zice, probabil avea optiuni care il interesau mai mult si acum au disparut, asa ca a revenit la tine, sperand o apropiere fara mare efort din partea lui, dar si fara mare satisfactie (judecand dupa cum a disparut dupa primul date).

Ai putea sa-l tii pentru placerea companiei daca zici ca era asa frumos la inceput, dar te poti astepta sa urmeze acelasi pattern.