| BoboDafuq a întrebat:

Deci va ziceam despre un baiat cu care vorbeam nonstop dar se distantase de o perioada iar de cateva zile nu imi mai raspundea la mesaje, la nimic [fara motiv, nu ne certasem]. Acum ceva timp am aflat ca este cu o fata de a 8a. [si eu si el suntem a 9a] si nu ma asteptam. nu pot sa zic ca sunt o mare frumusete, sunt doar ok iar cu acea fata nu prea se potriveste. Probabil s-au combinat pentru ca ea e numai cu counter strike si jocuri de genul. Apropo eu am refuzat sa ies cu el de cateva ori din anumite probleme si cand l-am chemat eu afara a spus ca iesim dupa teze.A si acum ceva timp spunea o fata ca au iesit impreuna [acest baiat si 'noua iubita' cand el parca zicea ca nu are timp] Cand dracu sa iesim dupa teze ca e cu acea fata. Cel mai tare ma doare ca eram asa apropiati si m-a lasat dintr-o data si fac pariu ca ma placea... tin enorm de mult la el si m-am saturat sa tot plang ca proasta. Ce pot face? va rog mult sa ma ajutati. Apropo eu nu prea vorbeam cu el la liceu. mai mult pe net..si i-am dat si mesaj dar nu a raspuns de ce face asa? au trecut aproape 5 sapt de cand nu am vorbit... chiar asa de greu e sa zica macar 'lasa-ma in pace'? Sa incerc sa ii mai dau un mesaj? Va rog sa ma ajutati ca nu mai rezist. Ma simt oribil. Imi e dor de el. Apropo in ultima zi in care am vorbit..practic nu stiu cum sa zic, vorbeam normal si deodata nu a mai raspuns si dupa nu a mai raspuns deloc, ca am incercat sa ii mai scriu. totusi ce sa fac?. crying

2 răspunsuri:
| sophieLY a răspuns:

Fa-l gelos. Cauta-ti un baiat dragut, care sa arate bine, dar explica-i ca vrei sa fi impreuna cu el doar pentru a vedea daca te place cel de care esti indragostita. Daca fata cu care e el se "joaca" cs, asta nu prea o cred, ca pun pariu ca habar n-are sa se joace, doar o spune asa, ca sa ii atraga atentia. Prea multe ratate se dau gamerite, pe cand colo nici nu stiu sa tina un controller in mana. Daca e asa cum zic eu, sigur nu ii va tine relatia, pentru ca daca s-a combinat cu ea, si zici ca e doar din cauza ca joaca cs, o va lasa repede. Fii indiferenta, si cand il vezi pe hol uita-te urat la el si cand treci pe langa el impinge-l cu umarul devil

| DeathsDesire a răspuns:

Umm, in primul rand, FI TARE. In al doilea, dupa parerea mea, un astfel de baiat nu merita. I mean, tu il vezi pe la liceu mno? Atunci, du-te si vorbeste cu el! Crede-ma e cel mai bine. Pur si simplu fa-ti curaj, trage aer in piept, aminteste-ti ca daca nu merge cu el, exista alti 34781264219641862 de barbati pe pamant, and keep calm sweetheart. ♥
Si umm, se mai intampla ca oamenii sa mai aiba si treaba, si probabil de aia' nu ti-a mai raspuns. Si um, eu zic sa nu te consumi. Stiu cum e. Am suferit 4 luni dupa cineva. Si nu a meritat, si mi-a aratat ca am plans degeaba. Pan' la urma, ceva bun s-a intamplat smug. Asa ca. DOAR zambeste. Pentru ca mai sunt altii in lumea asta. :3.-hug- ^^