| maadalinaa321 a întrebat:

Buna.Am cunoscut acum ceva timp un tip,cu care am tot vorbit si a fost totul frumos,pana in momentul in care am ajuns sa ne vedem,de atunci totul s-a schimbat. Dupa ce ne-am vazut el a devenit foarte rece si distant,urmand ca intr-o zi sa imi scrie si sa imi zica ca a devenit asa distant ca sa vada daca ii scriu si eu nu doar el, atunci cand ii scriam nu raspundea cu orele sau chair deloc.Problema e ca eu am ajuns sa ma indragostesc de el si i-am spus lucrul asta si in continuare ma ignora si lucrul asta ma cam doare. In fiecare zi ma gandesc la el si nu inteleg cu ce am gresit fata de el sa se ajunga in situatia asta. Efectiv m-am plictisit sa adorm seara plagand gandindu-ma la el.Am incercat sa il uit dar sincer nu am reusit,orice lucru mic imi aduce aminte de el, sunt zile cand apare in mintea mea din senin. Un sfat cum as putea trece peste mmi-ar fi de mare folos.

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! El nu te place si nu a vrut sa te jigneasca de aceea a zis ca nu are timp, el si a facut un ideal cand a vorbit cu tine la telefon, sau pe whatsap a ti vorbit? El cand te a vazut față in față nu a corespuns cu imaginatia lui si atunci a devenit distant rece, dar tu cum arati? Esti slaba sau grasa? Esti blondă sau brunetă? Esti inalta sau scundă? Ce varsta ai? Va mai trece o vreme pana sa il uiti, tu te ai indragostit de el te inteleg perfect dar el este un mitocan care i si bate joc de tine.El se crede mare sculă

| Violleta2022 a răspuns:

Cand un baiat/barbat te ignora o face nu ca sa vada daca ii scrii tu, ci pentru ca nu il atragi si nu prezinti interes pentru el.

Cauta-ti altul, ca are balta peste, mii de baieti singuri sunt pe strazi, prin parcuri, chiar si aici pe forum.

| VoidEternal a răspuns:

"urmand ca intr-o zi sa imi scrie si sa imi zica ca a devenit asa distant ca sa vada daca ii scriu si eu nu doar el"

Îți permiți să îți asumi genul asta de riscuri când miza nu mai e așa de mare pentru tine. Mă refer la el acum.

Cel mai probabil el te vedea altfel în mintea lui, după ce v-ați văzut fizic, atracția nu a mai fost așa de mare și acum întinde coarda ca sa zic așa, ca să vadă cât de departe poate merge afecțiunea ta pentru el, eventual cu cât mai puțin efort și commitment din partea lui.

Genul asta de comportament spune multe despre el ca om, nu a ales calea cinstită în care să-ți spună adevărul și să ai și tu closure, te tine așa in stand by până găsește un mod să profite de situație.

Uita-l, nu merită.

| maadalinaa321 explică (pentru VoidEternal):

Ce m-a deranjat mai tare ca imi spunea ca ma adora, ca isi facea palnuri de viitor care ma includeau si pe mine si mi-a spus chiar ca ma iubeste, dar nu stiu cat de real a fost acel te iubesc iar acum s-a ajuns unde s-a ajuns.

| anonimuIl a răspuns (pentru maadalinaa321):

Caută altul mai modest ca aspect.

| VoidEternal a răspuns (pentru maadalinaa321):

E clar că s-a grăbit. Trebuie să îți păstrezi calmul și chiar daca tu sa zicem că simți toate astea, nu trebuie sa le zici partenerului până nu ești sigur, până nu aveți mai multe experiențe împreună. Trebuie să treceți prin proba timpului înainte să arunci cu declarațiile.

La 21 de ani, nu prea exista multa maturitate și inteligență emoțională și cred că pe el l-a cam luat valul fără sa se gândească mai mult la toată situația, fără să aibă toate datele problemei.

Situațiile astea cer prudență, care de cele mai multe ori vine cu experiența. Nu incerc sa judec pe nimeni, probabil că mulți tineri în locul lui nu ar fi știut să gestioneze situația corespunzător. Dar el a fost imatur și după ce v-ați văzut, nu a fost sincer în privința noilor lui sentimente fata de tine, pentru că e clar că schimbarea a apărut după întâlnirea fata in fata dintre voi.

| anonimuIl a răspuns:

Dacă nu ești frumoasă la fel ca bărbatul frumos pe care îl placi NU te întâlni cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Poti sa ne zici varsta ta? Dupa parerea mea sunt copilarisme astfel de gesturi.

| Mirella2344 a răspuns:

Women

| 6session9 a răspuns:

Timpul le vindeca pe toatewinking