| Pisicuțepisicuțe a întrebat:

Acum cateva zile am cunoscut un baiat din cartier si ne intelegem foarte bine cand am foast la strand cu grupul de prieteni am stat foarte aproape unul de altul si intr-o seara am iesit doar noi doi afara si m-a tinut numai in brate. Dar cand suntem in public se comporta cu mine normal ca si cu o amica. El are prietena si toti stiu de ea, eu ce sa cred? De ce se comporta cu mine asa cand suntem in particular? Mie incepe sa-mi placa de el. Va rog frumos sa-mi dati un sfat.
Dau fundita :*

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Raspunsul lui Lyndsey e bun, dar mai e de completat. Baiatul asta te place sigur, dar eu cred cam asa: ori te place si pe tine si pe preitena ei si vrea sa fie cu amandoua, ori nu e hotarat/sigur de relatia cu pierena respectiva si ar vrea sa vada daca ai vrea sa fii cu el si sa o lase pe fata aia... si mai pot fi si alte motive. Cel mai bine e sa vb cu el, ii zici ca il placi si ca nu vrei sa fi o adoua, vrei sa ile doar al tau si cu cine vrea sa fie, cu ea sau cu tine, daca te vrea o sa renunte la cealalta daca nu ar fi bine sa il lasi in pace ca mai rau iti faci tu...
SPer ca team ajuat. Funda? plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| SakonSIUkon a răspuns:

Daca are prietena ce te bagi tu ca ladorna in miere.

| Lyndsey a răspuns:

Buna.Daca iti place cu adevarat de acest baiat, eu te sfatuies sa nu renunti la el.Cel mai bine ar fi sa discuti cu el despre prietena respecta, pentru a te lamuri.Asa sunt baieti...in public nici nu te saluta(uneori), iar cand sunt cu persoana iubita, nu mai stiu cum sa o faca sa se simta iubita.Mult succes, sa tina mult timp relatia voastra vie!kiss

| daniellle a răspuns:

Ar fi mai bine să discuţi cu el, totuşi are o relaţie şi faptul că tu accepţi aceste gesturi nu este prea bine.
Nu te apuca să îi spui ce simţi şi toate ăstea, mai întâi află ce se întâmplă, ce simte. ce îşi doreşte. Poate este cu acea fată de mult timp şi faptul că tu intervi sincer. nu prea mi-ar conveni nici mie în locul ei. Nu fă gafa asta.
Discută cu el, baftă!

| DaRyuSN a răspuns:

Este clar ca ii place de tine dar nu vrea ca prietena lui sa afle! Daca s`ar comporta la fel cu tine cand a`ti fi cu prietenii probabil cineva i`ar spune prietenei lui despre tine!
Incearca sa faci sa iesiti mai mult doar voi 2 si astfel vei afla ce are de gand!
EnjoY!