| DvonSmile a întrebat:

Heii TPU... De curand am cunoscut un baiat. Dadea semne ca ma place [ ma facea sa rad, imi dadea atentie, se uita la mine, imi zambea ]. Intr-o saptamana nu a mai iesit afara. Mi-a luat numarul de telefon si mi-a dat mesaj si a zis ca nu a mai iesit si ca vroia sa vada ce fac. Vorbeam cu el mult prin mesaje. Cand iesea afara se uita la mine, ma baga in seama. Insa de cateva zile se comporta ciudat : nu imi mai trimite mesaje, se da la alte fete, nu mai vorbeste cu mine. A spus ca sunt cateva chestii care nu-i plac la mine, una dintre ele ar fi timidiatatea. A spus ca trebuie sa ma schimb sa ma placa mai mult. dar acum se comporta cu mine indiferent. Ce credeti? Merita sa incerc sa ma schimb sau nu? Ce sfat imi dati? Multumesc anticipat! ^ - ^

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru el nu merita sa te schimbi, daca o faci fa-o pentru tine, baiatul asta nu o sa te placa nici asa, chestia cu schimbarea a fost asa de la el, un fel de a spune ca de fapt nu vrea sa fie cu tine si nu cred ca timiditatea este motivul...

| neutrino a răspuns:

Ignora-l total si taie-l de pe lista. Nu merita. Urmatorul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita sa te schimbi pentru un baiat. Ce, el e perfect? El s-ar schimba pentru tine?
Trateaza-l si tu cu indiferenta si fii mai indrazneata cu alti baieti big grin Sunt sigura ca va merge.
Cand un baiat te place cu adevarat, nu incearca sa te schimbe, pentru ca ii place totul la tine. Unii baieti prefera fetele timidewinking.
Deci...arata-i ce pierde! Nu ii mai da atentie, nu te schimba pentru el.
Zambeste, ai incredere in tine si fii mereu tu insati!happy Nu incerca sa pari ceva ce nu esti!happy

| inesa_4773 a răspuns:

Nu merita sa te schimbi fiindca lui ceva nu-i place, sunt persoane carora o sa le placi cu adevarat asa cum esti dar nu cum si-ar dori ei sa te vada! acesta simplu este un pretext pentru ca nu doresti sa fie cu tine, si chiar daca o sa incerci sa te schimbi el mereu va gasi motive ca sa nu fie cu tine, nu merita! Dar tu faci alegerea corecta! Bafta!