| dllm. a întrebat:

am o maaree maaree problema. de ceva timp "prietena mea" cea mai buna m-a lasat balta pentru fostul meu prieten (de acum 2 ani) asa si. eu am inceput sa ies pe afara cu un "fost" prieten de al ei.(stateau doar la clubb impreuna) asa.

ne intelegem destul de ok, vine aproape in fiecare seara pe afara. el nu sta ft aproape de mine, dar vine cu prieteni cu masina.depinde cu ce poate
Si, problema e ca eu am vrut sa fim doar prieteni (amici) dar a inceput sa-mi placa. si el se comporta destul d frumos cu mine, radem. glumim.

asa. seara trecuta am iesit afara, imi era frig si m-am pus cu "fundul" pe masina, si el a venit in fata mea sa-l iau in bratestraight face. nu stiu
imi zambeste, ma tot pitiga uneori.nu stiu oare ma place?straight face
la inceeput zicea ca nu vrea nimic, acum.nu stiu ce sa cred. pls ajutati-ma.sau ce sa fac sa il agat?laughingmi-a cazut cu tronk! Funditaaa:*:*:*

Răspuns Câştigător
| ioana996 a răspuns:

De unde oare imi pare cunoscuta problema asta?laughingrolling on the floor) a da de la mine. pai my friend e sigur% ca te place din comportament as ca ce mai astepti daca e frumusel si iti place? tie frica ce va spune fosta ta prietena? pai nu ar trebuiwinking cat timp ea tea lasat balta pentru fostul fostul tau prieten tu de ce nu ai putea?(ma rog nu e vorba de asta, ar trebui sa fie vorba de prietenie dar cum vad ca nu este e vorba atunci de dragostetongue) Succes si raspunde-mi ce ai facut in continuare :*

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Schimb de fosti?thinking Iti dai seama ca prietena ta o sa creada ca te-ai cuplat cu el doar sa ii faci ei in ciudaoh go onOricum, partida e pe jumatate cucerita asa ca stai linistita. Te iubeste dar nu stie cum sa ti-o spuna, sau mai rau asteapta momentul potrivit.Incurajeaza-l sa iti spuna ce deja amandoi stititongue

| Bianca_3626 a răspuns:

Pai daca va placeti reciproc, de ce sa nu fiti impreuna.De ce sa-l pierzi.Si nu ai nici de ce sa fii suparata pe prietena ta. Ea nu a facut nimic sa te supere. Daca era fostul tau iubit atunci?
Asa sa revenim. Spune-i ca-l placi, si dupa semnele lui se vede ca vrea sa fie cu tine.Sau invita-l la un suc si atunci va fi momentul. Daca nu ai curaj asteapta-l pe el sa te intrebe.
Succes si ai inncredere in tine.

| zhuzhu a răspuns:

Pai se vede ca te place, nu cred ca un baiat face asa ceva cu o fata daca nu o place nici nu ii da asa atentie, si in al doilea rand de ce sa nu stai cu el? pentru ca e fostul la prietena ta? si ea a stat cu fostul tau.asa ca sari pe el macar incearca nu patesti nimic, dupa daca nu faci nimic o sa iti para rau si va fi mai rauhappy

| sweet_3921 a răspuns:

Sa iti spun o chestie pe care probabil ca o sti :unii baieti sunt oarecum,, timizi"
si eu am fost pusa intr-o situatie,, asemanatoare"" (as putea spune)
da-i si tu de inteles ca iti place de el si lasa-l pe el sa te intrebe primul daca iti place de el si daca vrei sa fiti impreuna... daca nu merge nici asa...asteapta momentul portivit (sa fiti singuri) in care sa il intrebi tuhappy:d:*